ITO Ticaret logo
  • EURO3,81
    % 0,07
  • DOLAR3,59
    % -0,36
  • ALTIN145,42
    % 0,00

Daha zinde uyanmak için uyku kalitesini artırın

Parmağa takılan ve cep telefonu ile kullanılan cihaz, uyku kalitesini artırmayı hedefliyor. Thim isimli cihaz, kullanıcısını izliyor ve daha iyi bir uyku için yardımcı oluyor.

Paylaş
instela'da paylaş
Yayınlanma tarihi: 11 Ocak 2017 Çarşamba
AA + -

HABER: AYŞE BAŞAK

Düzenli bir uyku, sağlıklı bir hayat ve verimli bir şekilde çalışabilmemiz için büyük önem arz ediyor. Günde yaklaşık sekiz saat uyuyoruz. Sabah kaktığımızda hissettiklerimiz ile bütün gün boyunca hissettiklerimiz uykumuzun kalitesi ile doğrudan bağlantılı. Peki uykudan bu verimi nasıl alabilir, nasıl tam olarak dinlenebiliriz?

MEVCUTLARDAN FARKLI

Avusturalya’da bulunan Flinders Üniversitesi araştırmalarına dayanılarak geliştirilen Thim uyku kalitesini artırmayı hedefleyen bir cihaz. Piyasada uyku ölçen cihazlar mevcut ise de bunlar sizin uykuya daldığınız zamanı ve uykudaki merhalelerin seyrini inceleyen cihazlar. Elde edilen bilgilere göre size tavsiyelerde bulunuyorlar.

10 YILLIK ARAŞTIRMA

Thim ise bundan fazlasını vaat ediyor. Sadece uykunuzu izlemekle kalmıyor, daha iyi bir uyku uyuyabilmeniz için size yardımcı da oluyor.

Prof. Leon Lack, 10 senedir devam eden araştırmaların sonucunda geliştirilmiş olan cihaz ile birlikte ilk defa bilimsel çalışmaların ev ortamına aktarıldığını belirtiyor.

PARMAĞA TAKILIYOR

Thim küçük, parmağa takılan bir cihaz. Cep telefonunuz ile birlikte kullanılıyor. Titreşerek sizi uyarıyor. Doğru zamanlarda uykunuza müdahale ederek uykunuzun verimini artırıyor. Sizi derin uykuya ulaştırdıktan sonra ise rahat uyumanıza izin vererek uyandırma işlemini kesiyor.

100 DOLARA ERKEN SİPARİŞ

Thim ile uykuya dalma anınız kesin olarak tespit edilebiliyor. Bu sayede 10 dakikalık zindelik uykusu adı verilen uykuyu uyumanıza imkân tanımış oluyor. Yani bu cihaz tam uykuya dalma anınızı bildiği için 10 dakika sonra sizi uyandırıyor. Böylece kusursuz bir öğle uykusu uyumuş, zinde bir şekilde kalkmış oluyorsunuz.

İnternet üzerinden 100 dolar ödeyerek erken sipariş verebileceğiniz cihazların Mayıs 2017 itibariyle teslimatına başlanması bekleniyor.