ITO Ticaret logo
  • EURO3,81
    % 0,07
  • DOLAR3,59
    % -0,36
  • ALTIN145,42
    % 0,00

Lisansüstü başvuruları sürüyor

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin lisansüstü programlarının bahar dönemi başvuruları 13 Ocak’a kadar yapılabilecek.

Paylaş
instela'da paylaş
Yayınlanma tarihi: 09 Ocak 2017 Pazartesi
AA + -

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin lisansüstü programlarının bahar dönemi başvuruları 13 Ocak’a kadar yapılabilecek.

Türkiye’de ilk olan Finans Enstitüsü bünyesinde altı yüksek lisans ve üç doktora programı bulunuyor. Finans Enstitüsü bünyesinde açılan Sermaye Piyasası Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans Programı’na katılan öğrenciler, SPK lisanslama sınavlarına hazırlanma olanağı da buluyor. Programdaki dersleri başarıyla tamamlayan öğrenciler aynı zamanda SPL’nin ilgili modüllerinden de başarılı sayılıyor. Mezunlar sınava girmelerine gerek kalmadan, programlarını başarıyla tamamladıklarında transkriptlerindeki derslere göre ilgili lisansı, SPL’ye başvurarak alabiliyor. Dış Ticaret Enstitüsü’nde, tezli ve tezsiz yüksek lisans yapılabiliyor. Enstitü bünyesinde üç doktora ve altı yüksek lisans programı yürütülüyor. İki enstitü de faaliyetlerini Sütlüce Yerleşkesi’nde sürdürüyor.

MÜCEVHERAT DA VAR, KENTSEL DÖNÜŞÜM DE...

Fen Bilimleri Enstitüsü, 10 farklı programla yüksek lisans ve doktora eğitimi veriyor. Enstitü bünyesinde yer alan Mücevherat Mühendisliği ile Gayrimenkul Geliştirme, Kentsel Dönüşüm ve Planlama programları da Türkiye’de tek olma özelliğini taşıyor. Fen Bilimleri Enstitüsü Küçükyalı Yerleşkesi’nde bulunuyor.

SOSYAL BİLİMLERDE 28 AYRI PROGRAM

Sosyal Bilimler Enstitüsü, 23 yüksek lisans, 5 doktora programı ile eğitim ve araştırma faaliyetlerini sürdürüyor. Sütlüce ve Bursa Yerleşkesi’nde faaliyetlerine İşletme (Türkçe) tezli ve tezsiz programıyla Küçükyalı Yerleşkesi de eklendi.

Çeşitli kurum ve kuruluşların mensuplarına indirim de uygulanan lisansüstü programlarına başvurular üniversitenin www.ticaret.edu.tr web sitesi üzerinden online olarak yapılabiliyor.