ITO Ticaret logo
  • EURO5,61
    % 0,17
  • DOLAR4,79
    % -0,29
  • ALTIN189,71
    % 0,69

Çok net yatırım teklifleri gördüm

Özbekistan Başbakan Yardımcısı Camşid Kuçkarov, İTO üyesi iş adamları ile yaptığı görüşme sonrasında, “Biliyorum ki, ticaret için bir anda karar verilemez ama yine de çok memnun oldum. Çok net teklifleri gördüm” dedi.

Paylaş
instela'da paylaş
Yayınlanma tarihi: 09 Ekim 2017 Pazartesi
AA + -

Özbekistan Ticaret Odası Semerkant Bölgesi Başkanı İslam Jasimov ile Türk-Özbek ticaretine katkı sağlamak için işbirliği anlaşması imzalandı.

Özbekistan Başbakan Yardımcısı Camşid Kuçkarov, Agrobank’ın Uzbekistan-Turkish Bank’taki (UT Bank) hissesini Ziraat Bankası’na devretmek istediğini belirterek, “Ziraat Bankası tüm hisseleri satın alacak. Önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanımızın İstanbul ve Ankara ziyaretinde devir işlemleri imzalanacak. Hisse oranı yüzde 100 Ziraat Bankası’na geçecek” dedi.

Camşid Kuçkarov, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar ve beraberindeki iş adamlarını kabulünün ardından Türk gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İbrahim Çağlar’a Türk iş adamı heyetini ülkeye getirdiği için teşekkür eden Kuçkarov, “Bizim ricamızı kırmadan buraya geldikleri için minnettarız. Bir iş forumu düzenledik. Forum sonrası ikili görüşmeler gerçekleştirdik” dedi.

ARTIK ÇOK YAKINIZ

Kuçkarov, “İki ülke olarak ne kadar çok iletişim kurarsak o kadar iyi. İşbirliği konusunda birbirimizi anlamamız için daha çok buluşmamız lazım. Birbirimizi anladığımızı düşündüğüm bu görüşmelerle artık biz çok yakınız” diye konuştu. İş adamlarının ikili görüşmelerde ortaklık yapmak istediklerini görmekten memnuniyet duyduğunu ifade eden Kuçkarov, “Yüzde 70’i burada iş yapmaya hazır. Bugün veya yarın önemli değil. Biliyorum ki, ticaret için bir anda karar verilemez ama yine de çok memnun oldum. Çok net teklifleri gördüm” dedi.

3 GÜNDE ÇOK GİRİŞLİ VİZE

Camşid Kuçkarov, son yıllarda Türkiye’den gelenlere vize konusunda kolaylıklar yapıldığını hatırlatarak, “İstanbul ve Ankara’da konsolosluklarımız iş vizesini bir yıllık çok girişli veriyor. Çok girişli vizenin 3 gün içinde verilmesi konusunda görüştük, karar aldık” dedi.

Yeni İpekyolu’nun merkezi yatırım zirvesi

İmalatçı KOBİ’leri bekliyorlar