ITO Ticaret logo

Türk firmaları mobil dünyanın sahnesinde

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinin yer aldığı GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde Türk firmaları da adından söz ettirdi. İTO’nun milli organizasyonuyla fuara katılan firmalar, yüz yüze görüşme etkinlikleriyle de yeni iş bağlantılarının temelini attı.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 08 Mart 2018 Perşembe
AA + -

İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi (Mobile World Congress-MWC 2018), teknoloji şirketlerinin ürünlerinin parıltılı sahnesi oldu. GSM dünyasının kalbinin attığı fuara, Türk şirketleri de İstanbul Ticaret Odası’nın organizasyonuyla katıldı. İTO ile fuara katılan firmalar, fuarın en prestijli alanında dünya profesyonellerine Türkiye’nin sinerjisini yansıtan özgün bir stant ile merhaba dedi.

GÖRÜŞME TRAFİĞİ

İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dursun Topçu, İTO Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Orduhan ve Ebubekir Sıddık Koyuncu da fuara katılarak, firmalarımızın yanında yer aldı. İTO Başkan Yardımcısı Topçu, milli katılımla gelen firmaların ilk günden itibaren yoğun bir görüşme trafiğine girdiğini belirterek, “İnşallah buradaki hareket, bilişim sektörü için verimli olacak” dedi.

İŞ BAĞLANTILARI

Türkiye milli standında oluşturulan ‘ConnecTurkey’ bölümünde firma temsilcileri, ürün ve projelerini dünyaya aktarma imkanı buldu. Fuarda stant bazında yer alan milli katılım firmaları her gün yoğun görüşmeler gerçekleştirirken, ticaret heyeti üyeleri de yeni iş bağlantılarının temellerini attı.

Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanına gerçekleştirdiği elektronik ürün ihracatıyla adından söz ettiren Vestel, fuarda mobil telefonlarının lansmanını yaptı. Savunma teknolojilerinde rüştünü ispatlayan ASELSAN yeni ürünleriyle, Turkcell de mobil ürün anlaşmasıyla Barselona’da dikkatleri çekti.

2 BİN 500 FİRMA 110 BİN ZİYARETÇİ

  • Fuara 2 bin 500 firma katıldı. 210 ülkeden 110 bin kişi ziyaret etti.
  • Profesyonel ziyaretçilerin yüzde 55’ten fazlası üst düzey yöneticiler oldu. 
  • İTO’nun milli katılım organizasyonuyla fuarda 14 firmamız yer aldı. 
  • Sektör liderleri, mobil endüstrisindeki gelişmeleri ve trendleri aktardı.
  • 400’e yakın konuşmacının yer aldığı kongre ve programları 5 bin basın mensubu takip etti.