Saratov’dan gelip iş konuştular

Rusya’nın ticaret merkezlerinden Saratov bölgesi, Türk girişimciler ile işbirliği yapmak istiyor. Bu amaçla Saratov bölgesinden İstanbul Ticaret Odası’nı ziyarete gelen heyet, İTO üyesi firmalarla ikili görüşmeler yaptı.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 10 Aralık 2019 Salı
AA + -

HABER: MÜGE BİBER

Rusya’nın ticaret merkezlerinden Saratov bölgesi, Türk girişimciler ile işbirliği yapmak istiyor. Bu amaçla Saratov bölgesinden İstanbul Ticaret Odası’nı ziyarete gelen heyet, İTO üyesi firmalarla ikili görüşmeler yaptı. Görüşmelere 40’a yakın girişimci katıldı. Konuk heyet temsilcileri, başta petrol ve doğalgaz olmak üzere hayvancılık, su arıtma, gıda, güvenlik sistemleri, balıkçılık ve pres kalıp sektörlerine yönelik Türk girişimcileri beklediklerini vurguladı.

PETROL VE DOĞALGAZ

Avrupa’nın en uzun nehri olan 3 bin 500 kilometrelik Volga’nın kuzeyinde yer alan Saratov bölgesi; Moskova, Volgograd ve Kazan gibi Rusya’nın merkezi kentlerine ulaşım kolaylığıyla da dikkat çekiyor. Ticari hayatın yanı sıra turizm sektörü için de cazip konumda olan Saratov bölgesi, zengin petrol ve doğalgaz rezervleri ile bu alandaki yatırımcıların da radarında bulunuyor.