Kamerun ile önce tedarik sonra anlaşma

İTO Yan Sanayi Borsası üçüncü uluslararası anlaşmasını Kamerun ile imzaladı. İç pazardaki üreticileri dünyanın dev sanayi firmalarıyla buluşturmada örnek model oluşturan İTO Yan Sanayi Borsası’nın bu modelinden Kamerunlu girişimciler de yararlanacak.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 11 Aralık 2019 Çarşamba
AA + -

İTO Yan Sanayi Borsası ile Kamerun Yan Sanayi Borsası arasındaki iyi niyet anlaşması, İTO Genel Sekreteri Doç. Dr. Nihat Alayoğlu ile Kamerun KOBİ Genel Sekreteri Marthe Chantal tarafından imzalandı.

HABER: MÜGE BİBER

Kamerun Yan Sanayi Borsası heyeti İTO Yan Sanayi Borsası’nın düzenlediği tedarikçi günleri kapsamında Oda’yı ziyaret etti. Ziyaret sırasında İstanbul Ticaret Odası Yan Sanayi Borsası ile Kamerun Yan Sanayi Borsası arasında iyi niyet anlaşması da imzalandı.

UNIDO VE İSFAHAN

Anlaşma, uluslararası iş geliştirme faaliyetlerinin yaygınlaştırılması, küresel pazarda Türk firmalarının lehine talep eşleştirme, yeni pazar bulma çabalarına katkı sağlama amacıyla imzalandı. Bu anlaşmanın bir benzeri de İTO Yan Sanayi Borsası tarafından daha önce Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) ve İsfahan Yan Sanayi Borsası ile de imzalanmıştı.

33 TEDARİKÇİ

Kamerun Yan Sanayi Borsası Şefi Evariste Yameni’nin başkanlık ettiği heyeti, İTO Genel Sekreteri Doç. Dr. Nihat Alayoğlu karşıladı. İstanbul Kalkınma Ajansı yetkililerinin de katıldığı toplantıda, İTO Yan Sanayi Borsası ve İstanbul Kalkınma Ajansı tanıtıldı. Ardından Kamerunlu heyet; gaz, enerji, inşaat, elektrik, otomasyon ve iklimlendirme alanlarında faaliyet gösteren 33 Türk tedarikçi ile ikili görüşme düzenledi. Toplantıda, İTO Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Tokel de yer aldı.