İstanbul Maketi’ne Kanada’da büyük ödül

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) ilk kez MIPIM fuarında sergilediği 96 metrekare büyüklüğündeki İstanbul Maketi ve görsel sunumu, dünyanın en prestijli iş ödülleri arasında yer alan Altın Stevie Ödülü kazandı.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 30 Ekim 2015 Cuma
AA + -

İSTANBUL TİCARET / TORONTO

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) İstanbul’un tanıtımı amacıyla yaptırdığı ve görüntü efektleriyle kentin 24 saatini yaşatan 96 metrekarelik Yaşayan İstanbul Maketi ve sunumu, dünyanın prestijli iş organizasyonları arasında yer alan 2015 Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde büyük ödülü kazandı. Altın Stevie Ödülü Kanada’nın Toronto kentinde 23 Ekim Cuma gecesi düzenlenen gala gecesinde verildi.

İLK KEZ MIPIM’DE TANITILMIŞTI

Fransa’nın Cannes kentinde geçtiğimiz mart ayında düzenlenen dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM’de ilk kez sergilenen İstanbul Maketi, ‘istanbul@MIPIM2015’ sloganıyla dünyanın dört bir yanından gelen gayrimenkul profesyonellerine sunulmuştu.

GURUR DUYUYORUZ

İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, “İstanbul Ticaret Odası olarak, şehrimiz İstanbul’u ve kentin projelerini tanıtma çabalarımızın global olarak da tanındığını görmekten gurur duyuyoruz” dedi.

SERGİLENMEYE DEVAM EDECEK

Başkan Çağlar, 96 metrekarelik İstanbul Maketi’nin, kentin tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla dünyanın prestiijli fuarlarında ve ayrıca İstanbul’da da sergilenmesi için çalışmalar yaptıklarını kaydetti. Maketin, çeşitli fuarlarda ve zaman zaman da İstanbul’da sergilenmesi planlanıyor.

YAŞAYAN İSTANBUL MAKETİ

96 metrekarelik büyüklüğü ile bugüne kadar yapılmış en büyük İstanbul Maketi olarak tasarlanan İstanbul Maketi, video haritalama teknolojisinin kullanıldığı görüntü efektleriyle İstanbul’un 24 saatini yaşatıyor.

Maket gecesiyle, gündüzüyle, boğazda yüzen gemisiyle, yaşayan İstanbul’un bin 440 dakikasını 5’er dakikalık şovlarla izlettirebiliyor. Projeleri, kültürel ve tarihi mirası ile İstanbul’u görsel açıdan sunan maket, şehrin marka değerine de katkı sağlıyor.

3 BİN 700 KURUM VE YÖNETİCİ YARIŞTI

60’dan fazla ülkede 3 bin 700 kurum ve yöneticinin yarıştığı Stevie Ödülleri; altın, gümüş, bronz dallarında veriliyor. Ödüller, dünya çapında 200’den fazla üst düzey yöneticinin değerlendirmesiyle belirleniyor.