ITO Ticaret logo
  • EURO5,30
    % 0,20
  • DOLAR4,51
    % 0,45
  • ALTIN187,19
    % -0,28

Otobüsçüler istihdam için gaza bastı

İTO Yolcu Taşımacılığı ve Seyahat Acenteleri Meslek Komitesi üyeleri, bu yıl şoför ve yer hizmetleri elemanı olarak bin 500 kalıcı, bin 500 de mevsimlik olmak üzere 3 bin istihdam sağlamayı planladıklarını kaydetti.

Paylaş
instela'da paylaş
Yayınlanma tarihi: 16 Mart 2017 Perşembe
AA + -

HABER: SOYHAN ALPASLAN

İstanbul Ticaret Odası Yolcu Taşımacılığı ve Seyahat Acenteleri Meslek Komitesi Meclis Üyesi ve Tüm Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mustafa Yıldırım, bu yıl içinde şoför ve yer hizmetleri elemanı olarak bin 500 kalıcı, bin 500 de mevsimlik istihdam sağlamayı planladıklarını söyledi. İstihdamın canlanması için gayret gösterdiklerini dile getiren Yıldırım, zor ekonomik koşullardan çıkışın istihdam ile gerçekleşeceğine inandıklarını kaydetti.

ERKEN BAŞLIYORUZ

Yıldırım, “İTO Başkanımız İbrahim Çağlar’ın, Cumhurbaşkanımıza verdiği istihdam sözü ile birlikte biz de sektör olarak erken istihdama başlayacağız. Bu konuda İŞKUR’dan bir dileğimiz var. Bilindiği gibi bu arkadaşlarımızı İŞKUR üzerinden alacağız. Önerimiz ise şu; kayıtlı olmayan ancak iş dışı, istihdam dışı kalmış, liyakat sahibi bu kişileri İŞKUR’a biz yönlendirelim. Kayıtları yapılsın, bu kaydı yapılan arkadaşlarımız arasından bize seçme imkanı verilsin” dedi..

TOPLAM 3 BİN

Yıl içinde alacakları bin 500 mevsimlik şoför ve yer hizmetleri elemanı için de İŞKUR üzerinden ve yine sektörün bildiği ama istihdam dışı kalmış kişiler arasından seçme şansının verilmesini öneren Yıldırım, “Böylece bu istihdamı da kalıcı kılabilir, 2017’de toplam 3 bin kalıcı istihdamı sağlayabiliriz” dedi.