ITO Ticaret logo
  • EURO5,45
    % -0,51
  • DOLAR4,67
    % -0,86
  • ALTIN191,08
    % 0,21

Alışveriş tutkunlarından Shopping Fest’e büyük ilgi

İstanbul’u alışveriş destinasyonu olarak daha çekici hale getiren İstanbul Shopping Fest, 9 AVM’de kurulan Design İSF alanlarıyla yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Alışveriş tutkunlarını sanat ve tasarımla buluşturan festival, indirimleri ve çeşitli etkinlikleriyle ziyaretçi akınına uğruyor.

Paylaş
instela'da paylaş
Yayınlanma tarihi: 10 Temmuz 2017 Pazartesi
AA + -

Bu yıl alışveriş merkezlerindeki Design İSF alanlarıyla öne çıkan İstanbul Shopping Fest’e (İSF) yabancı turistlerin yanı sıra İstanbullular da büyük ilgi gösteriyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İstanbul Valiliği desteği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Ticaret Odası işbirliği ile bu yıl 7’nci kez düzenlenen festival, indirimleriyle ve çok çeşitli etkinlikleriyle ziyaretçi akınına uğruyor. İstanbul’u alışveriş destinasyonu olarak da cazibe merkezi haline getirmek için 1 Temmuz’da başlayan İSF, 16 Temmuz’da sona erecek.

YÜZDE 70 İNDİRİM

Görkemli açılışı bu yıl Kapalıçarşı’da yapılan İstanbul Shopping Fest kapsamında, festival AVM’leri Akasya, Capitol, Emaar Square Mall, Forum İstanbul, İstinyePark, Kanyon, Palladium, Venezia ve Zorlu Center’da ziyaretçiler, ünlü markaların yüzde 70’e varan indirimlerinin tadını çıkarıyor. Ziyaretçiler ayrıca festivalin sunduğu renkli etkinliklere de katılma fırsatı buluyor.

200 TASARIMCI

Festival boyunca alışveriş merkezleri ve Kapalıçarşı, 200’e yakın yerli ve yabancı tasarımcı, 15’e yakın sanatçı ve sergi, 150 civarında atölye ve sohbet programı, 30’u aşkın müzik ve dans performansı ile ziyaretçilere farklı bir alışveriş deneyimi sunuyor. Alışveriş tutkunları, indirim fırsatlarından yararlanmanın yanı sıra söyleşi, müzik, tasarım ve sanat etkinliklerini 16 Temmuz’a kadar AVM’lerde ziyaret edebilecek.

FARKLI KONSEPTLER

Festival kapsamındaki her alışveriş merkezinde birbirinden farklı konseptler belirlendi. Akasya’da ‘Çağdaş Oyun’, Capitol’de ‘Trend& Değişim’, Emaar Square Mall’da ‘Şehirle Bağlantı’, Forum İstanbul’da ‘Samimi Dokular’, İstinyePark’ta ‘İçimizdeki Orman’, Kanyon’da ‘Bohem Akış’, Palladium’da ‘Şehirli Duygular’, Venezia’da ‘Venedik Esintileri’ ve Zorlu Center’da ‘Modern Atmosfer’ konseptleriyle birbirinden farklı alanda üretim yapan tasarımcılar bir araya geldi.

Festival programına istshopfest.com adresinden ulaşabilirsiniz.

ÇOCUKLAR DA EĞLENDİ, YETİŞKİNLER DE…

Zorlu Center’daki Design İSF alanında hem çocuklar hem yetişkinler için birbirinden ilginç etkinlikler düzenlendi. Kutu oyunları, Krafty Mrafty, Meşe Palamadunun Sihri gibi atölyelerde çocuklar yeteneklerini keşfederken, anneleri aromaterapi, yerel üretim-yerel tüketim, sağlıklı yaşam konularında uzmanların söyleşilerini dinleme fırsatı buldu.

YAZ MODASI İÇİN TÜYOLAR

İstinyepark’ta ünlü modacı Neslihan Yargıcı çocuklarla moda tasarım atölyesi gerçekleştirirken, Demet Şener ve Atıl Kutoğlu, 8 Temmuz Cumartesi günü
yaz modasıyla ilgili tüyolar verdi.

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN…

Kanyon’da Günseli Kato sanatla ilgili bir söyleşiye katılırken, Dilara Koçak sağlıklı yaşam hakkında bilgi verdi. Deniz Güngör, aquadrum ile unutulmaz bir performans sundu.

SÖYLEŞİLERLE RENKLENDİ

Capitol’de Jülide Hatay, Can Türkkan, Allen Hulsay’in dinletileriyle festival renklenirken, mikro yeşillikler, aromaterapi ve auranın temizlenmesi konularındaki söyleşiler büyük ilgi çekti.

MASAL ATÖLYELERİ

Forum İstanbul’da Uninvited Jazz Band, Can Türkkan dinletileriyle, Mert Rusçuklu da radyo yayınıyla eğlenceli dakikalar yaşattı. Pötikare, Orchard ve masal atölyeleriyle çocuklar unutulmadı.

DANS GÖSTERİLERİ

Palladium’da Sevil Dolmacı ve Elif Tutka’nın birlikte katıldığı söyleşi büyük ilgi çekti. Design İSF alanında çocuklar birbirinden ilginç atölyelerle keyifli vakit geçirdiler.

YAŞAMIN SİHİRLERİ

Venezia’da ebru sanatçısı Garip Ay’ın şovu büyük ilgi gördü. Mendokan’ın ‘Yaşamın Sihirleri’ etkinliğinde çocuklar sihirbazlık tüyoları alırken, Bihter Ergül, geleneksel koku kültürü hakkında bilgi verdi. Gazeteci yazar Demet Cengiz de Aşka Yolculuk kitabını imzaladı.

BENİM KALEMİMDEN KAPALIÇARŞI

Festivalin açılışının gerçekleştiği Kapalıçarşı’da, ‘Benim Kalemimden Kapalıçarşı’, İstanbul Moda Akademisi (ima) sergisi ve Mustafa Seven’in ‘Kapalıçarşı’nın Yüzleri’ sergilerine ilgi büyüktü. Festival kapsamında tarihi çarşıda ayrıca Mamed Caferov, akerdeon ile müzik performansları gerçekleştirdi. Şelale Şehnaz Sam, jazz eserlerden oluşan repertuvarıyla seslenirken, Hasan Pehlevan’ın interaktif grafiti uygulaması ilgiyle izlendi.

BURÇLARA GÖRE ALIŞVERİŞ

Akasya’daki Design İSF alanında Tango Rojo dans performansı, Sare Palaska’yla ‘burçlara göre alışveriş alışkanlıkları’, Fısstıkk ile yemek sohbeti ve çocuk atölyeleri gibi çeşitli etkinlikler düzenlendi.

KONUKLARA MÜZİK ZİYAFETİ

Emaar Square Mall’da ise 8 Temmuz Cumartesi günü Deniz Tekin misafirlere müzik ziyafeti sunarken, alışveriş tutkunları bloom room, string art, lomography gibi birbirinden ilginç atölyelerde keyifli vakit geçirdiler.

İstanbul Shopping Fest kapsamında 10-16 Temmuz tarihleri arasında organize edilecek tüm etkinliklere http://istshopfest.com/etkinlikler-tumu/ adresinden ulaşabilirsiniz.