ITO Ticaret logo
  • EURO5,45
    % -0,51
  • DOLAR4,67
    % -0,86
  • ALTIN191,08
    % 0,21

Türk girişimcilere su teknolojileri fuarı daveti

Su sıkıntısı yaşayan ülkelerin başında gelen İsrail, bu soruna teknolojik ürünler ile çözüm arıyor. Bu amaçla yılda iki kez Uluslararası Su Teknolojileri, Yenilenebilir Enerji Fuarı (WATEC) düzenleniyor.

Paylaş
instela'da paylaş
Yayınlanma tarihi: 11 Temmuz 2017 Salı
AA + -

HABER: İDİL ÇELİK

Su sıkıntısı yaşayan ülkelerin başında gelen İsrail, bu soruna teknolojik ürünler ile çözüm arıyor. Bu amaçla yılda iki kez Uluslararası Su Teknolojileri, Yenilenebilir Enerji Fuarı (WATEC) düzenleniyor. Fuar bu yıl, 12-14 Eylül’de İsrail’in Tel Aviv kentinde yapılacak.

İTO’DA TANITIM

İsrail Ticaret Ateşesi Mouneer Agbariya ve beraberindeki heyet, fuarın tanıtımı için İstanbul Ticaret Odası’nı ziyaret etti. Heyeti, İTO Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Uluç Hacıhasanoğlu kabul etti.

Hacıhasanoğlu, söz konusu ziyaretle birlikte dünyada yaşanan su sorunlarına ilişkin Türk girişimciler ile İsrailli girişimcilerin fikir alışverişinde bulunabileceğini söyledi. Hacıhasanoğlu, böylece iki ülke girişimcilerinin birlikte işbirliği yapabileceklerinin altını çizdi.

Agbariya ise WATEC 2017 Fuarı’nın İsrail’in en başarılı fuarları arasında yer aldığını ifade ederek, fuara gelen yatırımcıların bu alandaki tüm fırsatları ve son teknolojileri görebileceklerini belirtti. Agbariya, fuara gelenlerin aynı zamanda seminer ve panellere de katılarak, su teknolojileri alanındaki gelişmeler hakkında geniş bilgiye ulaşabileceğini söyledi.

Türk yatırımcıları fuarda görmek istediğini dile getiren İsrail Su İdaresi, Su Islahı Birim Yöneticisi Danny Greenwald da İsrail hükümetinin susuzluğa karşı yaptığı çalışmaları anlattı. Greenwald, “Su sıkıntısı dünyanın pek çok yerinde var. Doğal kaynaklar azalıyor. Bizler de teknolojik çözümler arıyoruz. Bu fuarda en son teknolojiler sergilenecek” dedi.