ITO Ticaret logo
  • EURO5,55
    % -0,96
  • DOLAR4,75
    % -0,85
  • ALTIN187,03
    % -0,49

İş fikirleri BTM Sahne’de

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, ‘BTM Sahne’ adını verdiği etkinlik ile parlak girişim fikirlerinin sahiplerini yatırımcılarla bir araya getirdi.

Paylaş
instela'da paylaş
Yayınlanma tarihi: 08 Ağustos 2017 Salı
AA + -

Yeni iş fikirlerinin ticarileşmesi ve ticarileştikten sonra sürdürülebilir bir şekilde büyümesi için ihtiyaçları olan destekleri sunmak üzere girişimcileri çatısı altında toplayan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), iki ay süren ilk Hızlandırma Kampı’nın mezun girişimcilerini ‘BTM Sahne’ etkinliğinde yatırımcılarla bir araya getirdi.

EMİNÖNÜ YERLEŞKESİ’NDE

Benzersiz İstanbul manzarasına sahip BTM Eminönü Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyeleri, BTM Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti Üyesi iş insanları, BTM yatırımcısı sıfatıyla katıldı. İş modellerini ve ürün demolarını sunacak girişimci ekipler ile BTM’ye üye girişimciler de etkinliği takip etti.

12 EKİP SUNUM YAPTI

İlk Hızlandırma Kampı’nda, yeni iş fikirlerinin geliştirilmesi ve ticarileştirilmesi için verilen eğitimler, birebir danışmanlıklar, yatırımcı buluşmaları, seminerler ve söyleşilere katılan girişimcilerden 12 ekip, 5 dakikadan oluşan sunumlarını BTM yatırımcılarına sundu.

İş fikirlerini, hedef kitlelerini, gelir modellerini ve sürdürülebilirlik planlarını aktaran girişimciler, ihtiyaç duydukları yatırım ve destekleri de sunumlarında dile getirdi. Ardından yatırımcıların sorularını yanıtladılar.

TECRÜBELERİNİ AKTARDILAR

Etkinlikte farklı sektörlerden BTM yatırımcıları, tecrübeleri ile girişimcilere fikirlerini geliştirmeleri için önerilerde bulundu.

Etkinlik her bir oturumda 6 girişimci ekibin 5’er dakikalık sunumlarını dinlemek üzere iki oturumda gerçekleştirildi.

Kahve arasında ise BTM girişimcileri yatırımcılarla tanışma ve sohbet etme fırsatı buldu.

Aynı zamanda girişimciler, bu alanda kendilerine ayrılan yerlere stant açarak projelerini tanıtma imkanı da yakaladı.

GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİNE ‘START-UP’ DESTEĞİ

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nin 2. Hızlandırma Kampı, 7 Ağustos’ta başlayacak. Merkez daha fazla start-up (sıfır noktasından başlayan girişim) ile girişimcilik ekosistemine destek olmayı amaçlıyor. Faaliyetlerine 20 start-up ile başlayan BTM’nin, bu ay itibariyle 40 start-up’a ev sahipliği yapması bekleniyor.

BEĞENDİKLERİ İŞ FİKİRLERİNİ İNCELEDİLER

Yatırımcılar, sunumlar esnasında kendilerine dağıtılan bilgi formlarına notlar aldı ve görüşmek istedikleri girişimcileri BTM ekibine bildirdi. Sunumların sona ermesi ile de ilgilerini çeken iş fikirlerinin sahibi girişimcilerle, yatımcı-girişimci eşleştirme noktalarına geçerek, birebir görüştü.