ITO Ticaret logo
  • EURO5,55
    % -0,96
  • DOLAR4,75
    % -0,85
  • ALTIN187,03
    % -0,49

TRT Çocuk yeni kahramanlar arıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür A.Ş. ve Gösterge Bilim Sanat Akademisi işbirliği ile TRT Çocuk’un Dijital Karakter Tasarım Yarışması’nın ikincisi düzenleniyor.

Paylaş
instela'da paylaş
Yayınlanma tarihi: 11 Ağustos 2017 Cuma
AA + -

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür A.Ş. ve Gösterge Bilim Sanat Akademisi işbirliği ile TRT Çocuk’un Dijital Karakter Tasarım Yarışması’nın ikincisi düzenleniyor. Yarışma için tasarımların kabulü, 20 Temmuz’da başladı. Üniversite öğrencilerine ve yeni mezunlara yönelik yarışmada, TRT Çocuk ekranlarında hayata geçecek yeni kahramanlar aranıyor.

SON BAŞVURU 20 EKİM

Yarışma, tüm görsel ve grafik sanatlar, çizgi film, animasyon ve iletişim alanında eğitim gören lisans, yüksek lisans, doktora öğrencilerine ve son iki yılda bu alanlardan mezun olmuş kişilere yönelik gerçekleştirilecek. Yarışmada birinci olana 5 bin TL para ödülünün yanı sıra grafik tablet ve 200 saatlik çizgi film eğitim bursu verilecek. Yarışmanın ikincilik ödülü de 200 saatlik çizgi film eğitim bursu, grafik tablet olacak. Üçüncü ise 200 saatlik çizgi film eğitim bursu alacak. Yarışmada derece alan karakterler, TRT Çocuk ekranlarındaki çizgi filmlerde hayat bulacak. Yarışmanın başvuruları 20 Ekim’de sona erecek.