Sürdürülebilir öngörü, 365 gün takip

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, canlı yayın konuğu olduğu 24 TV kanalında Ebru Doğan’ın sunduğu Kahve Molası programında Futuristanbul’u anlattı.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 09 Ekim 2017 Pazartesi
AA + -

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, canlı yayın konuğu olduğu 24 TV kanalında Ebru Doğan’ın sunduğu Kahve Molası programında Futuristanbul’u anlattı.

Başkan Çağlar, “İleriye baktığınızda çok büyük bir gri alan var. O gri alanların netleşmesi için fütürizm diye bir kavram var ortada.
Bu alanda kafa yoranların öngörülerini paylaşması için Futuristanbul’u düzenliyoruz. Bu yıl ilkini yapacağız, ancak ilgi çok fazla. Projeyi her yıl tekrarlayacağız” dedi.

REHBER OLACAK

Fütürizmle uğraşanların mevcudu değerlendirerek geleceğe yönelik beklentilerini paylaştığını belirten Çağlar, “Siz de şirketlerinizi veya kendinizi buna göre yönlendirebiliyorsunuz. Tabii onlar anlatırken, insanlar kafalarındaki gri alanlarla ilgili sorularını da yöneltecek ve bu alanlara girecekler.
Fütüristlerin görüşleri ve insanların sorularıyla bir görüş çıkacak. Bu görüş üzerinden de insanlar kendilerini yönlendirmeye başlayacak” şeklinde konuştu.

HERKES YARARLANACAK

Futuristanbul’un bir günlük etkinlik olsa da öngörülerin hemen yarın gerçekleşmesinin söz konusu olamayacağını belirten Çağlar, şöyle devam etti: “Bu sürdürülebilir olacak. 365 gün takip edilecek. Dünyadaki siyasi, kültürel, ekonomik her türlü alanı siz 365 gün takip ederek bir sonraki yıla hazırlanacaksınız. Futuristanbul da böyle bir etkinlik.
İş dünyasına, ülkemize çok büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu bir bilim. İstanbul, bu işin öncüsü olmayı da hak ediyor. Bizler de bu öngörülerden istifade edeceğiz.”