ITO Ticaret logo
  • EURO5,61
    % 0,17
  • DOLAR4,79
    % -0,29
  • ALTIN189,71
    % 0,69

Baklava ustaları hünerlerini sergiledi

Fatih’te ‘10. Baklava Festivali’ kapsamında gerçekleştirilen ‘Altın Oklava’ yarışmasına katılan baklava ustaları, en iyi baklava hamurunu açabilmek için yarıştı.

Paylaş
instela'da paylaş
Yayınlanma tarihi: 10 Ekim 2017 Salı
AA + -

HABER: YAHYA GÜL

Fatih’te düzenlenen ‘10. Baklava Festivali’ kapsamında gerçekleştirilen ‘Geleneksel Altın Oklava’ yarışmasına katılan baklava ustaları, birinci olabilmek için kıyasıya mücadele etti.

Baklava ve Tatlı Üreticileri Derneği (BAKTAD), İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve Fatih Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen festival, renkli görüntülere sahne oldu.

Festivale, Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış, İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dursun Topçu, İTO Yönetim Kurulu Üyesi Servet Samsama, İTO Meclis Başkan Yardımcısı Ahmet Özer, BAKTAD Başkanı ve İTO Meclis Üyesi Mehmet Yıldırım, İTO Meclis Üyeleri, baklava üreticileri ve vatandaşlar katıldı.

ALTIN OKLAVA

Düzenlenen ‘Altın Oklava’ yarışmasında, Türkiye’nin dört bir yanında yapılan elemeler sonucu katılan baklava ustaları hünerlerini sergiledi. Baklava ustaları, en iyi baklava hamurunu açabilmek için yarıştı.

Birinci olan usta Recep Doğan, 10 Cumhuriyet altınıyla ödüllendirildi. Yarışmanın ardından vatandaşlara baklava dağıtıldı.