ITO Ticaret logo
  • EURO5,61
    % 0,17
  • DOLAR4,79
    % -0,29
  • ALTIN189,71
    % 0,69

Okul-sanayi işbirliği mesleki eğitime yaradı

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Mesleki Eğitim İhtisas Komitesi’nin toplantısı, sanayici iş adamları ve mesleki teknik liselerin müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Paylaş
instela'da paylaş
Yayınlanma tarihi: 11 Ekim 2017 Çarşamba
AA + -

HABER: ADEM ORHUN

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Mesleki Eğitim İhtisas Komitesi’nin toplantısı, sanayici iş adamları ve mesleki teknik liselerin müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Okul Sanayi İşbirliği Projesi kapsamında 2016-2017 eğitim öğretim yılının değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda, 2017-2018 eğitim öğretim yılının yol haritası tartışıldı. Yeni yılda projede ağırlığın eğitim içeriğinin ve eğitimcinin kalitesinin artırılmasına yönelik çalışmalara verileceği belirtildi.

UMUTLAR CANLI

İTO Başkan Yardımcısı Dursun Topçu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu Müdür Yardımcısı Serkan Gür ile İTO Meclis Üyesi Mustafa Büyükdede, İTO’nun 9 mesleki teknik orta öğretim kurumunda (lise) yürüttüğü hamilik projesinin, umutları haklı çıkardığını belirtti.

İTO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hasan Erkesim’in yanı sıra, çeşitli alanlarda mesleki eğitim veren liselerin hamisi olan İTO Meclis üyelerinin de katıldığı toplanda, müdürler, okullarındaki sorunların çözümü için önerilerini paylaşırken; hamilik süreciyle yaşanan gelişmeleri de anlattı.

ATÖLYELER YENİLENİYOR

Okul müdürlerinin birçoğu, proje sayesinde iş dünyasından sağlanan destekle atölyelerini yenilediklerini ve öğrencilerin artık atölyelerden çıkmak istemediğini dile getirdi. Öğrencileri çeşitli gezilere ve sektörel fuarlara götürdüklerini belirten müdürler, böylece gençlerin ufuklarının açılması için önemli bir adım atıldığını, hatta bu gezilerden sonra çocukların çeşitli yarışmalarda dereceler elde ettiğini vurguladı.

Türkiye’nin ve gençlerin geleceği için mesleki eğitimin önemine inandıklarını söyleyen İTO Meclis üyeleri de, önceliklerinin mesleki eğitim olduğunun bir kez daha altını çizdi.