ITO Ticaret logo
  • EURO6,49
    % 0,76
  • DOLAR5,64
    % 0,00
  • ALTIN222,53
    % 0,07

Fujifilm Türkiye’yi inovasyon üssü yaptı

Fujifilm; Japonya, ABD, Hollanda, İspanya ve İngiltere’den sonra altıncı Açık İnovasyon Merkezi’ni İstanbul’da açtı.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 09 Kasım 2017 Perşembe
AA + -

Fujifilm, fotoğraftan medikale, grafik sistemlerden endüstriyel ürünlere kadar uzanan teknolojik altyapısını, girişimcilere açmak amacıyla Japonya, ABD, Hollanda, İspanya ve İngiltere’den sonra altıncı Açık İnovasyon Merkezi’ni İstanbul’da hayata geçirdi.

AR-GE’YE DESTEK

Kazakistan, Özbekistan ve Azerbaycan’ın da içinde bulunduğu 15 ülkenin yönetim merkezi olan Fujifilm Türkiye, şimdi de ‘inovasyon üssü’ oldu. Yıllık global cirosunun yüzde 7’sini Ar-Ge’ye ayıran teknoloji şirketi Fujifilm’in İstanbul’da açtığı Açık İnovasyon Merkezi, Türkiye’nin yanı sıra Kafkaslar, Orta Asya, Balkanlar, Orta Doğu ve Afrika ülkelerinden gelen fikirlerle farklı teknolojilerin geliştirilmesine ev sahipliği yapacak.

GİRİŞİMCİYE AÇIK

Merkezde, Fujifilm’in Türkiye’deki ana faaliyet alanları arasındaki medikal sistemler, grafik sistemleri, endüstriyel ürünler, dijital kamera ve fotoğraf baskı ürünlerinin dışında, global know-how’ı da tüm şirketlere, üniversitelere ve girişimcilere açık olacak. Öncelikli olarak sağlık, enerji, çevre ve endüstri konularında çalışmaları, projeleri ve fikirleri olan potansiyel iş ortakları, işbirliği fırsatlarını değerlendirmek için merkezi ziyaret edebilecek.

İTO DA KATILDI

Fujifilm’in İstanbul merkez binasında faaliyet gösterecek olan Açık İnovasyon Merkezi’nin açılışı, Fujifilm Orta Doğu ve Türkiye Başkanı Jun Higuchi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Davete İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hasan Erkesim, İTO Fotoğrafçılık Meslek Komitesi Meclis Üyesi Turan Kocaalp ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da katıldı.