ITO Ticaret logo

Anadolu sonbaharla tuvale dönüştü

Kar yağışı ile zirvesi beyaza bürünmüş dağları, dağların eteklerinden geçen mavi nehirleri ve sararan ağaçları ile Türkiye, yedi bölgesiyle sonbaharda ayrı bir görsel şölen oluşturuyor.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 10 Kasım 2017 Cuma
AA + -

Kar yağışı ile zirvesi beyaza bürünmüş dağları, dağların eteklerinden geçen mavi nehirleri ve sararan ağaçları ile Türkiye, yedi bölgesiyle sonbaharda ayrı bir görsel şölen oluşturuyor. Sarı, yeşil ve kahverenginin her tonuyla görenleri adeta büyüleyen tabiat, başta fotoğraf sanatçıları olmak üzere ziyaretçilerinin ilgi odağı haline geliyor. İşte Anadolu’dan birbirinden güzel sonbahar manzaraları…

ATLAR TABLODA GİBİ

Konya’nın Ereğli ilçesinde bulunan at çiftlikleri, sonbaharın renkleri ile birlikte güzel görüntüler oluşturdu.

KÖYDE RENK CÜMBÜŞÜ

Bitlis’in Hizan ilçesi, sonbaharda rengarenk bitki örtüsü ve doğal güzellikleriyle fotoğraf sanatçıları ve ziyaretçilerine görsel şölen sunuyor. Derin vadi sırtlarına kurulu köylerdeki çok katlı tarihi taşevler, doğanın oluşturduğu renk cümbüşü ile seyrine doyulmaz manzaralar oluşturuyor.

TURİSTLERE RENK CÜMBÜŞÜ

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Kapadokya’da, peribacaları ve doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadilerde, sonbaharda oluşan renk tonları turistlere görsel şölen sunuyor. Bölge bu dönemde daha çok Uzakdoğulu turistlerin ilgisini çekiyor.

FOTOĞRAFÇILARIN UĞRAK YERİ

Osmaniye’nin Düziçi ilçesine bağlı Dumanlı Yaylası sonbaharın etkisini göstermesiyle doğa ve fotoğraf tutkunlarının uğrak yeri haline geldi.

DOĞA TUTKUNLARINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

İstanbul’un Beykoz ilçesinde bulunan Polonezköy Tabiat Parkı, sonbaharda renkli bitki örtüsü ve doğal güzellikleriyle fotoğraf sanatçıları ve ziyaretçilerin ilgi odağı haline geliyor. Sonbaharın etkisini göstermesiyle farklı renk tonlarına bürünen Polonezköy Tabiat Parkı, doğa tutkunlarına da ev sahipliği yapıyor.

SEYİR ZEVKİ DOYUMSUZ

Sakarya’nın Sapanca ilçesinin yüksek kesimleri, sonbaharda sarının her tonunun görülebildiği ormanlarıyla görsel bir şölen sunuyor. Zengin bitki çeşitliliğini barındıran ilçede, ağaçların sararan yapraklar ile yeşil tonlarını her mevsim koruyan bitkilerin oluşturduğu renklerle seyir zevki doyumsuz manzaralar sunuyor.