ITO Ticaret logo
  • EURO6,49
    % 0,76
  • DOLAR5,64
    % 0,00
  • ALTIN222,53
    % 0,07

55 yeni girişimciye ‘hoş geldin’ etkinliği

İstanbul Ticaret Odası’nın kurduğu ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteklediği Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), yeni girişimcilerle günden güne büyüyor. BTM’nin 3. Hızlandırılmış Kampı’na katılan 55 yeni girişimci, Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi ekibi ile ‘Hoş geldin Etkinliği’nde buluştu.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 14 Kasım 2017 Salı
AA + -

İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından kurulan ve İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenen Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nin (BTM) 3. Hızlandırma Kampı girişimcileri ile BTM ekibi, ‘Hoş geldin Etkinliği’nde bir araya geldi. 3. Hızlandırma Kampı ile birlikte 52 yeni ekibin ofis kullanım hakkına sahip olduğu etkinliğe, 55 girişimci katıldı.

BİLGİ VERİLDİ

BTM Direktörü İbrahim Elbaşı, etkinlikte BTM’nin iş akışı hakkında bilgi verdi. Hızlandırma Kampı süresi boyunca yapılması planlanan faaliyetler hakkında konuşan Elbaşı, BTM çatısı altında yer almanın, girişimcilere ve projelere olumlu anlamda nasıl yansıyacağını anlattı.

Projelerin nasıl daha iyi geliştirilebileceğine ilişkin düşüncelerini aktaran Elbaşı, Hızlandırma Kampı’nın; eğitim, söyleşi, yatırımcı buluşmaları, mentorluk destekleri ve birebir danışmanlık hizmetleriyle devam edeceğini kaydetti.

BİREBİR DANIŞMANLIK

Elbaşı, yatırımcı karşısına çıkmaya hazır olan ekipler için sürecin ‘BTM Sahne Yatırımcı-Girişimci Buluşması’ etkinliği ile sonuçlanacağını bildirdi. Elbaşı, girişimcilik ekosistemine ilişkin de bilgi aktardı.

Öte yandan; BTM girişimcilerinden FindUp ve Puura Games proje ekipleri de deneyimlerini paylaşarak, yeni üyelere yol gösterici tavsiyelerde bulundu. Etkinlikte, girişimciler birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı yakalarken, BTM ekibine de merak ettikleri soruları sorma imkanı buldu. BTM101 üyeleri, her cuma günü birebir danışmanlık saatleri ile projelerini geliştirmeye devam edecek.

3. HIZLANDIRMA KAMPI İÇİN ORYANTASYON

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi 3. Hızlandırma Kampı ‘BTM101 Oryantasyon’ Programı, İstanbul ve diğer illerden katılan girişimcilerle gerçekleştirildi. BTM yerleşkesinde düzenlenen etkinlikte, BTM ekibi tarafından yeni girişimcilere bilgi verildi. BTM ekibi, BTM’nin genel yapısını anlatırken, girişimcilik ekosistemi hakkında da soruları yanıtladı. Girişimciler, sekiz haftalık ‘3. Hızlandırma Kampı’ süresince yararlanacakları faaliyetleri öğrenirken, ‘Girişimcilik ve Ticarileştirme Ofisi’, ‘İş Geliştirme ve Yenilik Ofisi’, ‘Marka ve Patent Ofisi’ çatısı altında yürütülen faaliyetler hakkında da bilgi aldı.