ITO Ticaret logo
  • EURO6,68
    % -0,24
  • DOLAR5,77
    % -0,19
  • ALTIN228,59
    % 0,29

Binalarda enerji verimliliğine dair her şey bu zirvede

11-14 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenecek ENIPE Enerji Verimli Sanayi ve Ürünler Fuarı’nda ‘Binalarda Enerji Verimliliği ve İnovasyon’ konulu bir zirve de gerçekleştirilecek. Zirvede, enerji verimliliği sağlamak için alınabilecek önlemler, farklı ülkelerde geliştirilmiş çözümler izleyicilerle paylaşılacak.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 05 Aralık 2017 Salı
AA + -

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla, İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (İDTM) ve Enerji Verimliliği Derneği tarafından organize edilen ENIPE Enerji Verimli Sanayi ve Ürünler Fuarı, dünyanın önde gelen profesyonellerinin konuşmacı olarak yer alacağı bir zirveye de ev sahipliği yapacak.

ALINABİLECEK ÖNLEMLER

11-14 Ocak tarihleri arasında İstanbul Ticaret Odası (İTO), İstanbul Sanayi Odası (İSO) işbirliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (MÜSİAD) desteğiyle Yeşilköy İDTM’de gerçekleştirilecek ENIPE Fuarı’nda yapılacak zirvenin başlığı: Binalarda Enerji Verimliliği ve İnovasyon. Zirvede, enerji verimliliği sağlamak için alınabilecek önlemler, farklı ülkelerde geliştirilmiş çözümler izleyicilerle paylaşılacak.

FUARA KATILAN SEKTÖRLER

Enerji sektörünün yanı sıra fuara yenilenebilir enerji, dayanıklı tüketim malları, enerji ölçüm, test ve raporlama, sanayi ve üretim sektörleri, tasarım ve hayvancılık, atık ve geri dönüşüm, inşaat ve yapı malzemeleri, finans, akaryakıt, otomotiv, lojistik, ambalaj, aydınlatma, bilişim, eğitim, organize sanayi bölgeleri ve teknoparklar da katılacak.

HER GÜNE AYRI KONU BELİRLENDİ

İGDAŞ, İETT, İstanbul Enerji A.Ş. ve Turkcell sponsorluğunda gerçekleştirilecek ENIPE’de düzenlenecek zirve, 3 gün boyunca farklı konu başlıklarında devam edecek.

BİRİNCİ GÜN

- Zirvenin ilk günü, ‘Uluslararası İlişkilerin Temel Konularından Enerji Verimliliği’ konulu bir oturum gerçekleştirilecek. Bu oturumda dünyanın geleceğinde önemli rol oynayan enerji tasarrufu uluslararası boyutlarda ele alınacak.

İKİNCİ GÜN

- 2. gününün konusu Yapı Sektöründe Enerji Verimliliği ve İnovasyon: Akdeniz Havzası’nda İşbirliği ve Türkiye Modeli. Akdeniz Havzası’nda bulunan ülkelerden gelen profesyonel konuşmacıların yer alacağı bir oturum olacak.
- Zirvenin 2. günü ayrıca Türk inşaat malzemesi üreticileri ile misafir işadamları buluşması  sağlanacak.
- Avrupa ve Afrika ülkelerinden gelecek üst düzey heyetler de fuarda profesyonellerle bir araya gelecek.

SON GÜN

- 3. Gün Enerji Hanım, evde faturaları azaltacak enerji tasarrufu yöntemlerini; Enerji Çocuk ise çocuklara enerji verimliliğini anlatacak.
- Yakıttan önemli oranda tasarruf sağlayan verimli sürüş teknikleri de işin profesyonelleri tarafından dinleyicilerle paylaşılacak.

ÜCRETSİZ KAYIT: https://goo.gl/om6bHB

 ENIPE 2018 TANITIM FİLMİ