ITO Ticaret logo

Devletin zirvesi, Çağlar’ı ebediyete uğurladı

Pazartesi yaşamını yitiren İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı İbrahim Çağlar, devletin zirvesi tarafından ebediyete uğurlandı.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 12 Aralık 2017 Salı
AA + -


Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilen İTO Başkanı İbrahim Çağlar için devletin zirvesi biraraya geldi.

Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, bakanlar, iş dünyası temsilcilerinin yanı sıra geniş bir yurttaş topluluğu ve sevenleri katıldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından yaptığı konuşmada, geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Çağlar ile siyasette, bu yola beraber çıktıklarını belirtti.

Erdoğan, “Biz siyasette bu yolda yürürken kendileri de sivil toplum kuruluşları olarak, Türkiye’nin en önemli bir kuruluşu İstanbul Ticaret Odası’na başkan oldu. Fakat irtibatlarımız, ilişkilerimiz kesilmedi” dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çağlar’ın inançlı, imanlı biri olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti: “Rabbim inanıyorum ki attığı bu adımlarda inşallah taksiratını hasenata tebdil edecektir. Tüm ailesine başsağlığı diliyorum. Camiamıza, iş dünyasına başsağlığı diliyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun ama biz şunu biliyoruz; biz kaza ve kadere iman etmiş insanlarız. Ne zaman, nerede, nasıl geleceği belli olmayan bir sürecin içerisindeyiz. Aslolan mümin olarak, Müslüman olarak her an ölümle beraber yaşadığımızı bilmek, ölümü öldürmek. Aslolan bu. Ben tekrar tüm dostlarımıza, sevenlerimize başsağlığı diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun inşallah.”


Cenaze namazının ardından Çağlar’ın naaşı, Sahrayıcedid Mezarlığı’nda Aile Kabristanı’na defnedildi.