ITO Ticaret logo

İTO’nun önerilerini dikkatle takip ediyoruz

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İstanbul Ticaret Odası’nı ziyaret etti. İTO’nun yeni Başkanı Öztürk Oran’ı tebrik eden Tüfenkci, “İTO’nun, ekonomi ve iş dünyası için sunduğu çözüm önerilerini dikkatle takip ediyoruz. İnşallah 2018, üretimi, ihracatı ve istihdamı artıracağımız verimli bir yıl olacak” dedi. İTO Başkanı Oran ise Tüfenkci’ye ziyaretleri için teşekkür etti.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 04 Ocak 2018 Perşembe
AA + -

İstanbul Ticaret Odası’nın Eminönü’ndeki merkez binasını ziyaret eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İTO Başkanı Öztürk Oran’ı tebrik etti. Tüfenkci, İTO’nun, ülke ekonomisi için önemli çalışmalar yaptığını kaydetti. 

HABER: ADEM ORHUN - OSMAN KUVVET

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) 22’nci Başkanı İbrahim Çağlar’ın vefatının ardından İTO’ya başsağlığı, yeni Başkan Öztürk Oran’a da hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. İTO’ya büyük emekleri olan İbrahim Çağlar’a rahmet dileyen Tüfenkci, Çağlar’ın hem İTO’ya hem de iş dünyasına büyük katkıları olduğunu söyledi.

BU YIL DAHA UMUTLUYUZ

Bakan Tüfenkci, İTO’nun Yönetim Kurulu Başkanı olan Öztürk Oran’a ‘Hayırlı olsun. Allah utandırmasın’ derken; İTO’nun köklü bir Oda olarak, üyesi ve bulunduğu konum itibarıyla reel sektörün önemli temsilcilerinden biri olduğuna işaret etti.

Bu kapsamda İTO’nun ekonomiye ve iş dünyasına dair yapacağı çalışmaların önemine dikkati çeken Tüfenkci, İTO’nun ekonomi ve iş dünyası için sunduğu çözüm önerilerinin hükümet tarafından dikkatle takip edildiğini anlattı.

Bakan Tüfenkci, Türkiye’nin 2017’yi başarıyla bitirdiğini belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu: “Büyüme, istihdam rakamları, güven endeksleri, ihracatımız olumlu seyir izledi ve bizim 2018’e daha umutla bakmamıza, daha güçlü girmemize neden oldu. İnşallah 2018, hem üretimi hem ihracatı hem de istihdamı artıracak politikalarımızın hayata geçmesiyle ülkemizin büyümesine katkı sağlayan verimli bir yıl olacak.”

ENGELLER KALDIRILACAK

İş dünyasının ve iş adamlarının önünü açtıklarına ve açacaklarına vurgu yapan Tüfenkci, iş dünyasının karşılaştığı engelleri kaldırarak uluslararası arenada rekabetçi hale getireceklerini söyledi.

İTO Başkanı Öztürk Oran ise Bakan Tüfenkci’nin sözlerinden ötürü memnuniyetini dile getirerek, Tüfenkci’ye ziyaretleri için teşekkür etti.

İstanbul Ticaret Odası’nın en eski üyelerinden Şakir ve oğlu Orhan Süter Kollektif Şirketi’nin kurucu aile mensupları, Başkan Oran’ı ziyaret etti.

 

 

 

İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, İTO Başkanı Öztürk Oran’a hayırlı olsun dileklerini iletti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Oran’ı yeni görevinden dolayı tebrik etti.