ITO Ticaret logo

Kardeşlik ruhuyla 4 YIL 10 AY

İTO, 19’uncu Dönem’deki son Meclis-i Muhabbet programını gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran, “4 yıl 10 ay sonra seçimlere, birbirimizi kırmadan gayet medeni şekilde gidiyoruz” dedi. Meclis Başkanı Şekib Avdagiç ise İTO’nun yeni vizyonunun da şekilleneceğini belirterek, “Bunu yeni dönemdeki arkadaşlar hep beraber belirleyecek” diye konuştu.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 02 Nisan 2018 Pazartesi
AA + -

HABER: ADEM ORHUN

İstanbul Ticaret Odası (İTO), 19. Dönem’in son Meclis-i Muhabbet davetini gerçekleştirdi. İTO Meclisi’nde yer alan bütün sektörlerden iş insanlarının iştirak ettiği davet, iş dünyasının birlik ve azminin yansıdığı bir buluşma oldu.

Programın başında İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran, “Bu kadar yoğun katılım, bizleri ziyadesiyle memnun etti” dedi.

Oda seçimlerinin 9 Nisan’da yapılacağını hatırlatan Başkan Öztürk Oran, “Seçimlere, birbirimizi kırmadan gayet medeni gidiyoruz. Şükranlarımı sunuyorum. Bu seçim süreci hepimize hayırlı olsun” diye konuştu.

YAPICI OLACAĞIZ

Oran, konuşmasına şöyle devam etti: “Sizleri şeffaf, dürüst ve kardeşçe bir seçime götüreceğim demiştim. Rabbim de yardım eyledi, şu anda kardeşlikle götürdük. İnşallah aynı kardeşlik ruhu içinde bu süreci el birliğiyle tamamlayacağız. Hepinizden de tekrar istirham ediyorum, yapıcı olacağız, kırıcı olmayacağız. Zira bu dünya kalp kırmaya gelmiyor. Başkan olmuşsun, gönüller kırmışsın bir anlamı yok. Birbirimize hakkımız geçmişse burada helalleşiyoruz. Yeni dönemde görev alacak arkadaşlara da başarılar diliyorum.”

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIK

Oda’nın Meclis Üyeleri için manevi değeri olan plaketler hazırladıklarını belirten Başkan Öztürk Oran, “İstedik ki bu plaketleri Sayın Meclis Başkanımızla birlikte takdim edelim. Bu arada desteklerinden dolayı başta Meclis Başkanımıza, siz değerli Meclis Üyelerimize, çalışma arkadaşlarım Yönetim Kurulu Üyelerine, idareye, Genel Sekreter Vekili Nurcan Turan Hanım’a teşekkür ederim.
Gece gündüz çalıştılar. İdare hiç boş kalmadı.
Çünkü biz bu arada idarenin birçok problemini de çözdük” şeklinde konuştu.
Bilerek bir hata yapmadıklarını ifade eden Oran, “Ama biz de insanız. Yönetimdeki arkadaşlar adına, kendi adıma sizlerden helallik istiyorum. Belki kalbini kırdıklarımız olabilir. Bizim haberimiz yoksa lütfen helalleşelim. Bizden yana helal olsun” dedi.

ÇAĞLAR BAŞKAN’A ANMA

İTO Meclis Başkanı Şekib Avdagiç de programda yaptığı konuşmada, “4 yıl 10 ay bir aradaydık. En uzun görev yapan gruplardan biriyiz. Sizler burada 136 yıllık maziye sahip, 400 bin üyesi olan bir Oda’yı temsil ettiniz. Öncelikle bu dönem faaliyetlerinden dolayı Yönetim Kurulu Başkanımıza, Yönetim Kurulu Üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

İTO’nun bu dönem büyük bir acı da yaşadığını hatırlatan Avdagiç, “İbrahim Çağlar Başkanımız, vefatıyla bizi üzüntüye boğdu. Bu vesileyle kendisine bir defa daha rahmet diliyorum” diye konuştu.
Meclis Başkanı Şekib Avdagiç, konuşmasının devamında, “İnşallah 9 Nisan’da seçim yapacağız.
Yeni dönemde İTO’nun yeni vizyonu da şekillenecek. Hiç kuşkusuz bu başarıyı yeni dönemde göreve gelecek arkadaşlar hep beraber belirleyecek. Mevlana’nın dediği gibi ‘Mevlam bakalım neyler, neylerse güzel eyler.’ Yeni dönemde görev alacak arkadaşlara başarılar diliyorum. Ben de bu vesileyle hepinizden helallik istiyorum. Aynı şekilde değerli Başkan Vekilim Ahmet Özer adına da hak helalliği istiyorum” şeklinde konuştu.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Dursun Topçu ve Gökhan Murat Kalsın ile Yönetim Kurulu Üyeleri’nin de yer aldığı programda, Öztürk Oran ve Şekib Avdagiç, Meclis Üyesi iş insanlarını tek tek davet ederek hatıra plaketlerini takdim etti. Programda İTO Genel Sekreter Vekili Nurcan Turan, Genel Sekreter Yardımcıları Halil Aslan ve Hasan Uluç Hacıhasanoğlu da yer aldı.