ITO Ticaret logo

40 ülkeden 600 çocukla 23 Nisan coşkusu

Bursa’nın ev sahipliğinde bu yıl 40’ıncısı gerçekleştirilecek TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin hazırlıkları tamamlandı.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 20 Nisan 2018 Cuma
AA + -

Bursa’nın ev sahipliğinde bu yıl 40’ıncısı gerçekleştirilecek TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin hazırlıkları tamamlandı. Vali İzzettin Küçük, şenliğin, çocuklar arasında kardeşlik, sevgi ve dostluk bağlarını geliştirerek, onların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlendiğini söyledi.

ATATÜRK’E MİNNET

Küçük, şunları kaydetti: “Bu sene 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Bursa’da kutlayacağız. Yaklaşık 40 ülkeden 600’e yakın çocuk Bursa’ya gelecek. 15 Nisan’dan itibaren Bursa ve ilçelerinde büyük bir şenlik, bayram olacak. Halk oyunları ve müzik gösterileri, akrobasi, sergiler olacak. Bursa 10 gün boyunca büyük bir şenliğe ev sahipliği yapacak. Bu bayramı dünya çocuklarına armağan eden büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle ve rahmetle yad ediyoruz. Onlara teşekkür ediyoruz. Bütün çocukları Bursa’ya bekliyoruz, çok güzel bir hafta geçirecekler.”

14-30 NİSAN ARASI

Şenlik, 40’ncı yılında, 40 ülkenin katılımı, Bursa’nın ev sahipliği ve TRT organizasyonuyla 14-30 Nisan tarihlerinde, il merkezi ve ilçelerde gerçekleştirilecek.