ITO Ticaret logo

İTO’nun yeni Genel Sekreteri Doç. Dr. Nihat Alayoğlu

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) yeni Genel Sekreteri Doç. Dr.
Nihat Alayoğlu oldu.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 25 Mayıs 2018 Cuma
AA + -

Doç. Dr. Alayoğlu, 1964’te Sakarya’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi, İktisat Bölümü’nden 1990’da mezun olan Doç. Dr. Alayoğlu, 1994’te University of Glamorgan (İngiltere) - Business School’da İşletme Yüksek Lisans (MBA) programını tamamladı. Alayoğlu, 2005’te İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Ana Bilim Dalı - İnsan Kaynakları Bilim Dalı’ndan doktora derecesini aldı.

Alayoğlu, 2000 - 2009 arasında sırasıyla Uluslararası Teknolojik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Müdürü, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Sekreter Yardımcısı, Kalite Yönetim Müdürü ve Genel Sekreter olarak görev yaptı.

2009’da İstanbul Ticaret Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nda Öğretim Görevlisi olarak akademik hayata atılan Alayoğlu, 2011’de Yardımcı Doçent oldu.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde ders veren Doç. Dr. Alayoğlu, 2012 - 2014 arasında ise üniversitenin Genel Sekreterliğini üstlendi. 2015’ten itibaren akademik hayatını İstanbul Medipol Üniversitesi’nde sürdüren Alayoğlu, 2015’te Doçent unvanını aldı.

Alayoğlu’nun, “Aile Şirketlerinde Yönetim ve Kurumsallaşma” başlıklı bir kitabı, çalışma alanları ile ilgili konularda yayınlanmış kitap bölümleri ve ulusal-uluslararası bilimsel bildiri ve makaleleri bulunuyor. Alayoğlu, evli ve iki çocuk babası.