ITO Ticaret logo

İTO 8 noktada üyesinin yanında

İstanbul Ticaret Odası (İTO), üyelerinin hizmetlere daha kolay ulaşımı için, merkez binası dahil kentin 8 noktasında çalışıyor. Oda’nın 2 Bölge Temsilciliği ve 4 Hizmet Birimi mevcut. Ayrıca ‘Mobil İTO’ otobüsü de haftanın 6 günü üyenin ayağına gidiyor.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 28 Mayıs 2018 Pazartesi
AA + -

HABER: SOYHAN ALPASLAN

İstanbul Ticaret Odası (İTO), hizmetlerini üyelerinin ayağına götürüyor. İstanbul’un dört bir yanındaki temsilcilik, hizmet birimleri ve mobil otobüs uygulaması ile İTO, üyelerinin Oda hizmetlerine ulaşımını alabildiğine kolaylaştırıyor. Haftanın altı günü Avrupa ve Anadolu yakasının en büyük meydanlarında, sanayi sitelerinde mesai yapan İTO Mobil Hizmet Aracı üyelerden büyük ilgi görüyor.

AÇIK ARA İLK SIRADA

İTO, Türkiye’nin toplam dış ticaretinin yaklaşık yarısını gerçekleştiren İstanbul tüccarının hem Oda sicil hem de dış ticaret belgelerine erişimini kolaylaştırmak için hizmet ağını elektronik ortamda da genişletiyor. İstanbul, dış ticaret belgeleri üretimi açısından 81 il arasında açık ara ile ilk sırada. Böylece ülkemizde işlem gören ihracat belgelerinin yarısından fazlasının İstanbul Ticaret Odası’ndan (İTO) onay alıyor olması işlem hacminin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Bu büyük hacmin kalbi merkez binada atıyor.

EMİNÖNÜ

İTO’nun merkez binası Eminönü’nde, şehir hatları vapur iskelelerinin karşısında. Her ay ortalama 3 bin 500 üyenin ziyaret ettiği merkez binaya şehrin her noktasından, çeşitli toplu taşıma araçları ile ulaşım mümkün. İTO, hizmetlerini merkez bina dışında da şehrin çeşitli stratejik noktalarında sürdürüyor.

YEŞİLKÖY

İTO’nun, Yeşilköy’de İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’ndeki (İDTM) hizmet biriminde ihracat belgelerinin onayı, üyelik belgeleri ve Sicil Gazetesi sureti işlemleri yapılıyor. İstanbul Atatürk Havalimanı’nın gümrük sahalarına yakın olması ve fuar alanlarının yanında bulunması sebebiyle İTO İDTM Hizmet Birimi’nde işlem yoğunluğu çok yüksek.

ESENLER

İTO Giyimkent Bölge Temsilciliği, ticaretin ve sanayinin yoğunlaştığı bölgelerin merkezinde bulunan Esenler’de üyesinin en kolay ulaşabileceği noktada hizmet veriyor. Temsilcilikte ticaret sicil müdürlüğü, üyelik belgeleri ve Sicil Gazetesi işlemleri yapılıyor.

ÇATALCA

Halkalı Gümrük Müdürlüğü’nün Çatalca’ya taşınmasının, yeni gümrük sahasından dış ticaret belgelerine ulaşmayı daha önemli hale getirmesi üzerine İTO, Çatalca’daki gümrük sahasında İTO Çatalca Hizmet Birimi’ni kurdu. Birimde üyelik belgeleri, ihracat belgeleri ve Sicil Gazetesi sureti düzenleniyor.

OKMEYDANI

İTO Perpa Bölge Temsilciliği, şehrin en merkezi ticaret bölgelerinden Okmeydanı’nda Perpa Ticaret Merkezi’nde hizmet veriyor. Üyelik belgeleri, Oda sicil hizmeti, Sicil Gazetesi sureti hizmeti veren Perpa Bölge Temsilciliği, İTO’nun en yoğun belge trafiğine sahip ilk üç birimi arasında. Bu yoğunluk nedeniyle Oda sicil ve ticaret sicil belgelerini düzenleyen mekanlar birbirinden ayrıldı. Oda sicil hizmeti veren personel yeni yerine taşındı.

MALTEPE

Anadolu Yakası Bölge Temsilciliği’nde; ticari belgelendirme, dış ticaret uygulama, oda sicili, ticaret sicili ve aidat işlemleri için vezne hizmeti sunuluyor.

PENDİK

İstanbul’un Anadolu yakasındaki uç noktalarından biri de Pendik. İTO Pendik Hizmet Birimi, bölgedeki tüccara dış ticaret ve oda sicil belgesi düzenliyor.

İTO MOBİL İLE GEZİCİ HİZMET

İTO, Türkiye’de ilk uygulama olan gezici hizmet otobüsü (Mobil İTO) ile hizmeti üyenin ayağına götürmeye devam ediyor. İMES Ataşehir, Kadıköy Yedpa İş Merkezi, Beylikdüzü Migros Otoparkı, Bakırköy Meydanı, Hadımköy Yolu üzeri Öztiryakiler önü, Merter Veysel Kani Camii önü gibi noktalarda hizmet sunan Mobil İTO, üyelerden gelen talepleri dikkate alıyor.