ITO Ticaret logo

EGD hepimizin ortak akıl platformu

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından İstanbul Ticaret Odası’nın katkılarıyla ‘Yaza Merhaba’ etkinliği kapsamında gerçekleştirilen 10’uncu Ekonomi Basını Başarı Ödülleri törenle sahiplerini buldu.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 11 Haziran 2018 Pazartesi
AA + -

HABER: YAHYA GÜL

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından İstanbul Ticaret Odası’nın katkılarıyla ‘Yaza Merhaba’ etkinliği kapsamında gerçekleştirilen 10’uncu Ekonomi Basını Başarı Ödülleri törenle sahiplerini buldu. Törende konuşan İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, iş dünyası olarak basın mensuplarıyla aynı kulvarda çalıştıklarını, hayata ekonomi penceresinden baktıklarını kaydetti.

ORTAK AKIL

EGD’nin 11 yıl önce yüzlerce ekonomi muhabirinin elini taşın altına koymasıyla faaliyete başladığını dile getiren Avdagiç, “Bugünse EGD hem basının hem de iş dünyasının sesini duyurduğu ortak bir akıl platformu haline geldi. İTO, bu önemli başarının tanığı” dedi.

EKONOMİ BASIN TARİHİ

Avdagiç, kendilerinin de İstanbul Ticaret Gazetesi’ni yayınladıklarını belirterek, bu kapsamda işin zorluğunu da nasıl bir gayret gösterildiğini de çok iyi gördüklerini anlattı. Avdagiç, Oda olarak destekledikleri ‘EGD ve Ekonomi Basın Tarihi’ isimli kitabın yakında yayınlanacağı bilgisini verdi.

EGD Başkanı Celal Toprak ise “Çok önemli jüri üyelerinin değerlendirmelerinden sonra sevgili arkadaşlarımız, meslektaşlarımız ödüllerini aldı” dedi. Jürinin ödül alacaklarını belirlerken çok zorlandığını dile getiren Toprak, yarışmaya çok önemli çalışmaların başvurduğunu söyledi.

Törende; İTO Başkan Yardımcıları Dursun Topçu ve İsrafil Kuralay, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ahmet Özer ve Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Köç ile İTO Genel Sekreteri Doç. Dr. Nihat Alayoğlu ve Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Tokel de yer aldı.

ÖDÜL ALANLARI TESPİT DAHA ZOR BİR GÖREV

EGD Ekonomi Basını Başarı Ödülleri’ni belirleyen jüri üyeleri arasında yer alan İTO Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay, tören sonunda yaptığı konuşmada, bu birlikteliğe vesile oldukları için EGD yönetimi ve ekibine teşekkür etti.

Kuralay, şunları kaydetti: “Ödül alan gazeteci arkadaşları görünce Celal Bey’e, ‘bu ödülleri tespit edenler için zor bir görev olmalı, çünkü gazetecilik zor bir görev. O zor görevi yapanlar içinden ödül alanları tespit, daha zor bir görev’ dedim. Ben de gazetecilik mesleğinden geldiğim için bu zorlukları iyi anlıyorum.”

EGD’nin israf konusunda da hassas olduğunu kaydeden Kuralay, “Bu vesileyle iftar sofraları başta olmak üzere hayatımızın tüm noktalarında israf konusunda titiz olmalıyız. Çevremizde açlıktan perişan olmuş insanların hallerini medyadan takip ediyoruz.
Bu konuda tefekkür ve teşekkürü unutmamak lazım. Devletimizin ve milletimizin kıymetini bilip, birlik olmalı ve şükretmeliyiz” diye konuştu.