İTO: 15 Temmuz, hain darbecilere geçit vermeyen bir milletin hürriyet zaferidir

İstanbul Ticaret Odası camiasını temsil eden Meclis ve Meslek Komiteleri, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki buluşmaya katıldı.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 15 Temmuz 2018 Pazar
AA + -

İTO Başkanı Avdagiç:

- “Artık tanklara karşı çelikten gövdesini siper etmiş bir halk, daima nöbette bir iş dünyası var”

- İTO, 15 Temmuz kahramanlarını ve tüm şehitlerimizin aziz hatıralarını, sosyal medyada yayınladığı bir kısa film ile yad etti.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis ve Meslek Komitesi Üyeleri, kurulları ve personeli, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde düzenlenen anma töreni ve yürüyüşe katıldı.

İTO Meclis Başkanı Öztürk Oran ve Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç başkanlığındaki heyet, kahraman şehitlerimiz ve gazilerimiz anısına Türk bayraklarıyla Kısıklı’dan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki resmi tören alanına yürüdü.

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, “15 Temmuz, hain darbecilere geçit vermeyen bir milletin hürriyet ve demokrasi zaferidir. İş dünyası olarak sürekli teyakkuz halindeyiz ve iki kat daha dikkatliyiz. Artık tanklara karşı çelikten gövdesini siper etmiş bir halk, daima nöbette bir iş dünyası var” dedi.

Başkan Avdagiç, İTO Meclisi ve Meslek Komitelerinin katılımıyla ikinci kez gerçekleştirilen bu demokrasi yürüyüşünün ve tutulan demokrasi nöbetinin son derece anlamlı olduğunu belirtti. Avdagiç, bu yürüyüşle ‘her günü 15 Temmuz, her yeri Şehitler Köprüsü bildiklerini’, bu anlayışı yaygınlaştırdıklarını söyledi.

20. Yüzyılın başında büyük bir milli mücadele veren Türk milletinin 21. Yüzyılın başında da benzer bir mücadele vererek, istiklalini ve istikbalini güvence altına aldığını kaydeden Avdagiç, şunları söyledi: “15 Temmuz’da imanını vatan sevdasıyla, cesaretini aklıyla harman etmiş bu millet bir destan yazdı. O gece Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu büyük liderlik, yeni ve güçlü Türkiye’nin başlangıcı olmuştur. O gece Türkiye, şehitlerimizin öncülüğünde yeni ve aydınlık bir güne ulaşmıştır. 15 Temmuz’un zifiri karanlığı, Milletimizin azim ve kararlılığı sayesinde 16 Temmuz sabahının aydınlığına dönüşmüştür. Buradan bir kez daha haykırıyoruz ki: 15 Temmuz hain darbecilere geçit vermeyen bir milletin hürriyet ve demokrasi zaferidir. 15 Temmuz, bir liderin duruşuyla yüreklenen milyonların hürriyet aşkıdır.”

Avdagiç, 15 Temmuz’un ikinci yıl dönümünde, vatan ve millet uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de şükranla andıklarını kaydetti.

15 TEMMUZ KAHRAMANLARI ANISINA FİLM

İstanbul Ticaret Odası, hain FETÖ darbe girişiminin ikinci yıl dönümü olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, kahramanlarımızı ve tüm şehitlerimizin aziz hatıralarını, sosyal medyada yayınladığı bir kısa film ile yad etti.

İTO’nun twitter adresi olan @itokurumsal hesabında da paylaşılan videoda, 15 Temmuz'un şehitlerinin büyük bir hakikati yeniden hatırlattığı belirtildi. Kısa filmde millet için, bayrak için, ezan için malımızın da canımızın da tamamını ortaya koymanın boynumuzun borcu olduğu vurgulandı.