Sosyal tren 2’nci seferinde

Sosyal kooperatifçilik bilincini geliştirmek için hazırlanan eğitim ve tanıtım treni, Sirkeci Garı’ndan yola çıktı.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 18 Nisan 2019 Perşembe
AA + -

Sosyal kooperatifçilik bilincini geliştirmek için hazırlanan eğitim ve tanıtım treni, Sirkeci Garı’ndan yola çıktı. Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni uğurlama törenine Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan katıldı.

İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay, Yönetim Kurulu Üyesi Levent Taş ve İTO Meclis Üyelerinin de yer aldığı törende Bakan Turhan, trenin ilk seferinin ekim ayında yapıldığını hatırlattı. Turhan, trenin bu sefer İstanbul’un ardından, Ankara, Kayseri, Sivas, Malatya, Gaziantep, Hatay ve Adana illerinde çalışmalarını yürüteceğini söyledi. Turhan, “Projede, daha adaletli gelir dağılımı, bölgesel farklılıkların azaltılması, cinsiyet ayrımının azalması ve sosyal dışlanmanın asgariye indirilmesi çalışılacak konu başlıkları arasında dikkat çekiyor” diye konuştu.

Ticaret Bakanı Pekcan ise “Uluslararası standartlara ve küresel gelişmelere paralel olarak yeni bir kooperatifçilik modeli oluşturuyoruz. Yeni model ile dezavantajlı grupların istihdamında ve kadınların iş gücüne katılımını artırmada sosyal kooperatifleri yaygın olarak kullanmaya başlayacağız. Sosyal kooperatif modelini teşvik ederek, yeni iş imkanları sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.