İstanbul’da 40. ralli heyecanı

İstanbul Ticaret Odası’nın desteklediği, İstanbul Otomobil Sporları Kulübü’nün (İSOK) organize ettiği ve 2019 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın dördüncü ayağı olan İTO 40. İstanbul Rallisi sona erdi. Yarışmada, Castrol Ford Team Türkiye takımından Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi birinci, BC Vision Motorsport takımından Skoda Fabia R5 ile Burak Çukurova-Vedat Bostancı ekibi ise ikinci oldu.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 17 Temmuz 2019 Çarşamba
AA + -

İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından organize edilen ve 2019 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın dördüncü ayağı olan İTO 40. İstanbul Rallisi, Castrol Ford Team Türkiye takımından Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisinin birinciliğiyle sona erdi. Elde edilen sonuçla Castrol Ford Team Türkiye, Türkiye Ralli Şampiyonası’nda liderliğini sürdürdü.


Rallide ikinciliği BC Vision Motorsport takımından Skoda Fabia R5 ile Burak Çukurova-Vedat Bostancı ekibi, üçüncülüğü de yine aynı takımdan Deniz Fahri-Bahadır Gücenmez ikilisi elde etti. Yarışın destekçilerinden İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, motorsporlarını destekleyerek, İstanbul’un bilinirliğini artırmaya gayret ettiklerini söyledi. Avdagiç, şunları kaydetti: “Amacımız İstanbul’da uluslararası boyutta yapılan etkinliklere katkı vermek ve İstanbul ismini uluslararası spor arenalarında daha bilinir hale getirmek. Çok uzun zamandır İstanbul Rallisi’ne destek veriyoruz.”

İLGİ SÜREKLİ ARTIYOR

İSOK Yönetim Kurulu Başkan Hilmi Orbay’ın da takip ettiği yarışlara ilginin sürekli arttığını aktaran Avdagiç, “Her sene katılımcı sayısı ve yurtdışından katılan ekip ile seyirci sayısı artıyor. Etaplarda yarışı takip eden izleyici sayısında da artış var. Bu anlamda hedeflerimizi yakaladığımızı görüyoruz” dedi.

Yarışların İstanbul’daki en önemli faaliyetlerden biri olduğunu dile getiren Avdagiç, “Motorsporları Kulübü’nün son derece başarılı olduğu bir faaliyet bu. İstanbul’daki en önemli ve en etkin faaliyet. Ülkemizin en önemli ralli pilotları burada. Yurtdışından misafirlerimiz de var” diye konuştu.

5. AYAĞI 12-15 EYLÜL'DE MARMARİS'TE

2019 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 5. ayağı, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından 12-15 Eylül tarihlerinde Marmaris ve çevresinde düzenlenecek Dünya Ralli Şampiyonası’na dahil Türkiye Rallisi olacak.