Hiçbir saldırı Türkiye’yi yolundan alıkoyamaz

Irak’ın Erbil kentinde bir restorana düzenlenen silahlı saldırı sonucu Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğunda çalışan bir kişi şehit oldu. Yaptığı yazılı açıklama ile saldırıyı lanetleyen İTO Başkanı Şekib Avdagiç, “Hiçbir saldırı ve karanlık emel, Türkiye’yi, ülkesinde olduğu gibi bölgesinde de barış ve huzuru temin etme gayretinden alıkoyamayacak” dedi.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 17 Temmuz 2019 Çarşamba
AA + -

Irak'ın Erbil kentinde bir restorana düzenlenen silahlı saldırıda Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğunda çalışan bir kişi şehit oldu. Avdagiç, yaptığı yazılı açıklamada, menfur silahlı saldırıyı lanetlediğini belirtti.

Menfur saldırıda şehit düşen başkonsolosluk görevlisine rahmet, ailesine ve Türk milletine sabırlar dileyen Avdagiç, “Kirli tezgahlarını sürdürmek için terörü ve teröristleri bir maşa gibi kullananlar, bilmelidirler ki, şehitlerimizin kanlarının her damlasından sorumludurlar. Eminiz ki Türkiye, bugüne kadar olduğu gibi bugün de bu hain saldırıyı gerçekleştirenlere hak ettikleri cezayı verecek. Hiçbir saldırı ve karanlık emel, Türkiye’yi, ülkesinde olduğu gibi bölgesinde de barış ve huzuru temin etme gayretinden alıkoyamayacak” diye konuştu.