Meloknows’a 2 milyon TL değerleme ile yatırım alındı

Güzellik ve kişisel bakım asistanı Meloknows, Alesta Yatırım’dan 2 milyon 80 bin TL değerleme ile ilk yatırımını aldı. Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi girişimcisi Meloknows’un hedefi, küresel doğan startup olmak.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 11 Ağustos 2020 Salı
AA + -

Türkiye’de güzellik ve kişisel bakım hizmetlerinin evde alınmasını sağlayan ilk teknoloji girişimi MeloKnows, Alesta Yatırım’dan 2 milyon 80 bin TL’lik değerleme üzerinden 208 bin TL yatırım aldı.
 
KÜRESEL DOĞAN STARTUP
 
Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nin dikey programlarından Winglobal’i başarıyla tamamlayan Meloknows’un hedefi, küresel doğan startup olmak. Winglobal Sahne etkinliğinde projesini anlatma fırsatı da bulan Meloknows kurucusu Melis Bilgili, Türkiye’de ilk olma özelliği taşıdıklarını söyledi.
 
Meloknows, Meloknows.com ve MELO mobil uygulaması ile kullanıcılarının, platformda yer alan kişisel bakım ve güzellik hizmetleri arasından talep ettiklerini, istedikleri yer ve zamanda almasını sağlayan bir dijital güzellik asistanı. Uygulama kullanıcılara, kuaför ve güzellik uzmanlarının profesyonel profillerini inceleyerek dakikalar içerisinde online rezervasyon yapma ve ödeme imkanı sunuyor.
 
İNOVATİF ÇÖZÜMLER
 
Meloknows, aynı zamanda anlaşma yaptığı kozmetik markaların orijinal ve deneme boy ürünlerini kullanıcılarına ve sisteminde kayıtlı profesyonellere göndererek firmaların reklam ve tanıtımlarını yapıyor, hediye ettiği kozmetik ürünlerin performansları hakkında geri dönüşler topluyor ve veri analizlerini firmalara iletiyor.
 
Meloknows, kişisel bakım sektörüne inovatif ve dijital çözümler sunarak verimliliği artırma misyonuyla hareket ediyor.
 
BAŞAKŞEHİR LİVİNG LAB İLE GİRİŞİMCİ BULUŞMASI
 
Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nin (BTM) iş ortaklarından ve Başakşehir Belediyesi’ne bağlı bir oluşum olan Başakşehir Living Lab, BTM girişimleri ile görüşmeye başladı. Akıllı şehircilik dikeyinde faaliyet gösteren BTM girişimleri, potansiyel işbirliklerini değerlendirmek üzere Başakşehir Living Lab ile bir araya geldi. Bu doğrultuda, Massive Energy, 3ToGo, Evimio ve Kant Yazılım ile görüşmeler gerçekleştirildi.
 
YENİ DÖNEM ‘HOŞ GELDİN’ ETKİNLİĞİ
 
Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, yeni dönem girişimcilerine ‘hoş geldin’ dedi. Çağrı döneminde başvuru yaparak değerlendirme kurulundan geçen ve BTM üyesi olmaya hak kazanan girişimciler, 22 Temmuz günü Zoom üzerinden gerçekleşen ‘Hoş Geldin Etkinliği’nde biraraya geldi.
 
BTM Direktörü İbrahim Elbaşı’nın konuşması ile başlayan etkinlikte, programlar ile ilgili bilgi verildi. BTM ekibi girişimcilerin sorularını da yanıtladı.