Otomotivde gündem bağlantılı araçlar

Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı (IAEC), bu yıl 9-12 Kasım’da online olarak gerçekleştirildi.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 17 Kasım 2020 Salı
AA + -

Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı (IAEC), bu yıl 9-12 Kasım’da online olarak gerçekleştirildi. Otomotiv mühendisliği alanında dünyadaki en son gelişmelerin paylaşıldığı önemli organizasyonlardan IAEC’nin bu yılki ana teması, ‘Bağlantılı Araçlar ve Akıllı Altyapı’ oldu.

Otomotiv sanayinde geleneksel araçlar yerini hızla bağlantılı, otonom ve alternatif yakıtlı araçlara bırakıyor. Alternatif yakıtlı araçların payı her geçen gün artarken, nesnelerin interneti kavramına araç teknolojileri hızla adapte olmayı sürdürüyor ve şehirler de akıllı altyapılarını kurmak için çalışmalar yapıyor. İşte bu gelişmeler, fuardaki konuşmaların da ana teması oldu.

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), Otomotiv Teknoloji Platformu (OTEP), Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD), tarafından Amerikan Otomotiv Mühendisleri Birliği’nin (SAE International) işbirliği ile düzenlenen IAEC 2020, Türkiye ve dünyadan bağlantılı araç teknolojilerinden şarj altyapılarına kadar birçok konuda uzman isimleri otomotiv profesyonelleri ile buluşturdu.