Tuna ticaret odaları online buluştu

Tuna Nehri havzasındaki ticari ve ekonomik entegrasyonu artırma ve geliştirme amacıyla kurulan Tuna Ticaret Odaları Federasyonu’nun (DCCF) 2020 Yılı Genel Kurulu, İstanbul Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde online olarak gerçekleştirildi.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 20 Kasım 2020 Cuma
AA + -

HABER: ŞEREF KILIÇLI

Tuna Nehri havzasındaki ticari ve ekonomik entegrasyonu artırma ve geliştirme amacıyla kurulan Tuna Ticaret Odaları Federasyonu’nun (DCCF) 2020 Yılı Genel Kurulu, İstanbul Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde online olarak gerçekleştirildi. İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Dr. İsrafil Kuralay ile Tuna Ticaret Odaları Federasyonu Başkanı Andras Rev’in koordinasyonunu sağladığı toplantıya, Aşağı Avusturya, Budapeşte ve Ruse Ticaret Odaları gibi üye odaların yöneticileri ve temsilcileri katıldı.

Online toplantıda, Birliğin 2020 yılı faaliyetleri ve 2021 yılı iş takvimi ele alındı. İstanbul Ticaret Odası, Tuna Ticaret Odaları Federasyonu’nun sekiz kurucu üyesi arasında yer alıyor. Yaklaşık 140 milyon nüfusu barındıran Tuna Bölgesi, AB’nin de en önemli ekonomik alanlarından biri. Toplam gayrisafi milli hasılası 4 trilyon Euro’nun üzerinde olan bölgede kişi başı gelir de 16 bin dolar civarında. Tuna Bölgesi, aynı zamanda Türkiye’nin çok önemli bir ihracat pazarı konumunda bulunuyor.