SAHA EXPO Sanal Fuarı’nı kasımda 42 bin 901 kişi ziyaret etti

Savunma sektöründe bugüne kadar denenmemiş bir yöntemle hayata geçirilen dünyanın ilk 3 boyutlu sanal savunma sanayi fuarı SAHA EXPO’yu kasım ayında 42 bin 901 kişi ziyaret etti. Ziyaretçilerin 38 bin 249'u Türkiye'den, 4 bin 652’si dünyanın farklı ülkelerinden SAHA EXPO Sanal Fuarı'na giriş yaptı.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 03 Aralık 2020 Perşembe
AA + -

Türkiye’nin en büyük sanayi kümelenmesi SAHA İstanbul tarafından organize edilen  dünyanın ilk 3 boyutlu sanal savunma sanayi fuarı SAHA EXPO Sanal Fuarı, açılışının yapıldığı 9 Kasım'dan beri hem Türkiye'den hem de dünyadan ilgi görüyor.

SAHA İstanbul açıklamasına göre, savunma sektöründe bugüne kadar denenmemiş bir yöntemle hayata geçirilen dünyanın ilk 3 boyutlu sanal savunma sanayi fuarı SAHA EXPO’yu kasım ayında 42 bin 901 kişi ziyaret etti. Ziyaretçilerin 38 bin 249'u Türkiye'den, 4 bin 652’si dünyanın farklı ülkelerinden SAHA EXPO Sanal Fuarı'na giriş yaptı.

9 Nisan’a kadar açık kalacak fuar, 5 ay boyunca Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden binlerce sektör profesyonelinin buluştuğu dijital bir platform olmaya devam edecek.

18 BİN 231 B2B İŞ GÖRÜŞMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Açıklamaya göre, Türk savunma sanayinin dünyaca tanınan firmaları ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, BAYKAR, HAVELSAN, STM, MKEK, ASFAT, TAIS, FNSS ve Kale Grup’un aralarında yer aldığı 288 firmanın katılımcı olarak ürünlerini sergilediği SAHA EXPO, önemli iş görüşmelerine de imkan sağlıyor.

Fuarın açılışının yapıldığı kasım ayı içerisinde Türkiye’den ve dünyadan profesyonellerin katıldığı, önemli iş birliği fırsatlarının değerlendirildiği 18 bin 231 B2B iş görüşmesi gerçekleştirildi.