Istanbul Commerce’in yeni sayısı çıktı

Istanbul Commerce, yeni yılın ilk sayısında ‘Türkiye, küresel tedarik zincirinde ideal bir merkez’ manşetiyle yayınlandı. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu, Istanbul Commerce’e yaptığı özel açıklamada, “Türkiye; imalat çeşitliliği, stratejik konumu, serbest ticaret anlaşmaları ve lojistik altyapısı ile çok uluslu şirketler için ideal bir merkez” dedi.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 25 Şubat 2021 Perşembe
AA + -

İstanbul Ticaret Odası’nın İngilizce gazetesi Istanbul Commerce, yeni yılın ilk sayısında, tedarik zincirinde çeşitlilik arayan çok uluslu şirketler için Türkiye’nin sunduğu fırsatları manşete taşıdı. ‘Küresel tedarik zincirinde ideal bir merkez’ manşetiyle yayınlanan gazetede, Türkiye’nin imalat, iş gücü, stratejik konum ve lojistik altyapı açısından avantajlarına dikkat çekildi.

TÜRKİYE’NİN AVANTAJLARI

Istanbul Commerce’in yeni sayısına konuk olan Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu, pandemiyle birlikte dünya ekonomisinin kurallarının yeniden yazıldığını ve tedarik zincirinin de yeniden şekillendiğini hatırlatarak, “Türkiye; imalat çeşitliliği ve kalitesi, kalifiye iş gücü, stratejik konumu, serbest ticaret anlaşmaları ile cazip bir ülke. Lojistik altyapısı ve sektörel avantajlar da buna eklenince Türkiye; tedarik zincirinde çeşitlilik arayan çok uluslu şirketler için ideal bir merkez olarak ön plana çıkıyor” dedi.

ULUSLARARASI ONAY

Pandemi ile birlikte hızlanan küresel tedarik zincirlerindeki dönüşümün Türkiye’nin yatırım ortamına etkilerini değerlendiren Dağlıoğlu, “Küresel değer zincirleri, pandeminin ortaya çıkışından çok daha önce kademeli bir dönüşüme girmişti. Pandemi, bu süreci daha da hızlandırarak üretim ve tedarik zincirini bir anda kesintiye uğrattı, arz ve talep şokları oluşturdu. Böylesi sıra dışı bir zorlukla karşı karşıya kalan şirketler dirençlerini artırmak için küresel tedarik ağlarını yeniden değerlendirmeye başladı. Türkiye’nin şirket taşınmaları açısından cazip bir destinasyon olarak sahip olduğu güçlü konum, uluslararası uzmanlar ve kurumlar tarafından yapılan son değerlendirmelerde de vurgulanmıştır” diye konuştu.

Turizmden teknolojiye, eğitimden sağlığa kadar farklı konularıyla zengin içeriğe sahip Istanbul Commerce’e şu linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.yaynet.com.tr/temp-web/epub/69528/reader-pc.html