İmalatçı KOBİ’lere dijital destek

KOSGEB, KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında ‘İmalat Sanayinde Dijitalleşme’ temasıyla 2021-01 ve 2021-02 Proje Teklif Çağrısı’na çıktı. Çağrı kapsamında işletme başına 1 milyon TL’ye kadar destek verilebilecek.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 26 Nisan 2021 Pazartesi
AA + -

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB), imalat sanayinde dijitalleşme sürecine katkı sağlayabilecek yerli teknoloji geliştiricisi KOBİ’lerin desteklenmesi için hazırladığı ‘İmalat Sanayinde Dijitalleşme’ temalı 2021-01 ve 2021-02 Proje Teklif Çağrıları başvuruya açıldı.

17 MAYIS’A KADAR BAŞVURUN

KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında hazırlanan 2021–01 sayılı Proje Teklif Çağrısı ile imalat sanayi sektöründe dijitalleşme sürecine katkı sağlayabilecek yerli teknoloji geliştiricisi KOBİ’lerin desteklenmesi amaçlanıyor.
2021-02 sayılı Proje Teklif Çağrısı ile ise imalat sanayindeki KOBİ’lerin üretim ve ilişkili iş süreçlerinde dijital teknolojilerden yararlanma düzeyinin artırılması hedefleniyor.

KOBİ’ler, imalat sanayi sektörüyle ilişkili 8 dijital teknolojiden biri veya birkaçını birlikte üretim ve ilişkili iş süreçlerine adapte etmek için proje sunabilecek.
Proje çağrısı için başvuru sistemi, 17 Mayıs 2021 günü saat 23:59’da kapatılacak. Son başvuru tarih ve saatinden önce başvuru sahibi tarafından onaylanmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacak.

DESTEK ORANI YÜZDE 60

Projenin destek oranı yüzde 60. Bu oran üzerinden hesaplanacak desteğin yüzde 30’u geri ödemesiz, yüzde 70’i teminat karşılığı geri ödemeli destek olarak ödenecek.

Proje Teklif Çağrısı kapsamında işletme başına 300 bin TL’ye kadar geri ödemesiz, 700 bin TL’ye kadar geri ödemeli (teminat veya KGF kefaleti karşılığı) olmak üzere toplam 1 milyon TL’ye kadar destek verilebilecek.

BİLGİLENDİRME WEBİNARI

İstanbul Ticaret Odası, üyelerini bilgilendirmek amacıyla 4 Mayıs Salı günü 14.00-15.00 saatleri arasında ‘KOSGEB KOBİGEL Çağrıları’ başlıklı bir webinar düzenleyecek. Webinar, İTO’nun youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak.

HANGİ ALANLARDA PROJE SUNULABİLECEK?

Büyük Verinin Analitik Yöntemlerle İşlenmesi ve İmalat Sanayinde Kullanımı
İmalat Sanayinde Nesnelerin İnterneti
İmalat Sanayinde Endüstriyel Robot Teknolojileri
İmalat Sanayinde Akıllı Sensör Teknolojileri
Yapay Zekaya Dayalı Siber Fiziksel Akıllı Fabrika Sistem ve Bileşenleri
İmalat Sanayinde Siber Güvenlik
İmalat Sanayinde Akıllı ve Esnek Otomasyon Sistemleri
İmalat Sanayinde Artırılmış Gerçeklik / Sanal Gerçeklik Teknolojileri