Kapanmayı verimli geçirelim

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, pandemi kısıtlamalarını ve sektörlerin durumunu NTV’de değerlendirdi. Avdagiç “Vaka sayılarını düşürebiliriz. Tam kapanma dönemini verimli kullanarak önemli bir başarı elde etmek istiyoruz” dedi.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 03 Mayıs 2021 Pazartesi
AA + -

NTV’de Melda Yücel’in sunduğu Finans Kafe programına katılan İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç 17 günlük kapanmanın ticaret erbabı için çok kolay olmayacağını ama toplum olarak bir bedel ödemek zorunda olunduğunu belirtti. Avdagiç, 17 günü çok verimli bir şekilde “17 günü verimli geçirmek zorundayız ki vakaları 10 binin 5 binin altına indirelim” dedi.
 
Başkan Avdagiç bu kapanmanın turizm için çok önemli olduğunun altını çizerek şöyle devam etti: “Türkiye turizmde yılda yaklaşık 40 milyar dolar artı değer üretiyor. Birkaç yıl içinde bunun 70 milyara çıkması hedefliyoruz. Turizm, geçen yıl sezonu ağırlıklı olarak ıskalamıştı. Bu sene de bundan mahrum kalmamalıyız. 17 günü verimli geçirmeliyiz ki Türkiye özellikle Batı Avrupa ve Rusya’nın kritik ülkeler listesinden çıksın.”