Ticarileşebilecek iş fikirleri dev yatırımcılarla buluşacak

Girişimcileri dünyanın en büyük müşteri ve yatırımcı ağlarıyla buluşturan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), 2021 yılının ikinci çağrı dönemini başlattı.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 14 Haziran 2021 Pazartesi
AA + -

Yenilikçi iş fikirlerinin katma değer sağlaması amacıyla kurulan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), iş fikirlerini, iş modeli haline getiriyor. UBI Global tarafından 70’i aşkın ülkede 700’den fazla kuluçka ve hızlandırma merkezi arasında ‘Dünyanın En Gelecek Vaat Eden Merkezi’ ödülüne lâyık görülen BTM, yeni girişimcilerini bekliyor. Girişimciler, www.btm.istanbul web adresinden 11 Temmuz’a kadar başvuru yapabilecek.
 
10 BİN BAŞVURU
 
Girişimcilere 3 bin metrekarelik yerleşkesinde hizmet veren yeni nesil startup merkezi BTM’ye, kurulduğu günden bu yana geçen 4 yıllık sürede 10 binden fazla başvuru yapıldı. 300 milyon lira değerlemeyi geçen yatırımları ve 100 milyon liraya yaklaşan satışı ile adından bahsettiren BTM, eğitim ve seminer, mentor desteği, yatırımcı eşleştirmeleri, girişimcilerin yatırımcı karşısında sunum yaptığı demoday etkinlikleri, 7/24 ofis imkanı ve birebir danışmanlık gibi ücretsiz hizmetler sunuyor.
 
ORGANİK YATIRIM AĞI
 
BTM, ayrıca 81 meslek komitesi ile 430 bini aşkın üyesi bulunan İstanbul Ticaret Odası (İTO) iştiraki olması sebebiyle organik bir yatırım ağına sahip. Bu nedenle girişimciler, İTO’nun 81 meslek komitesinden iş modelleri ile ilgili olanlara giderek sunum yapma imkanına erişebiliyor. İş modellerini sektördeki iş insanlarına anlatma fırsatı bulan girişimciler, komite üyelerinden geri bildirimler alarak, projelerini bir adım daha ileri taşıma fırsatı elde edebiliyor.
 
HANGİ PROGRAMLAR VAR?
 
BTM’nin sunduğu tüm imkanlardan ücretsiz olarak yararlanmak isteyen girişimciler veya girişimci adayları şu programlara başvurabilir:
 
* BTM Kamp: Girişimci adayları, girişimci olmak ve ekosistem içerisinde yer almak isteyenler
 
* Ön Kuluçka: Mevcut iş fikrini modelleyip ürüne dönüştürenler (MVP)
 
* Kuluçka: İlk satışını yapanlar (PoC)
 
* Post Kuluçka: Yatırım almış ve ölçekleme (scaleup) aşamasında olanlar