BTM girişimlerinden Wask 4 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nin (BTM) girişimleri yatırım almaya devam ediyor. BTM’de son olarak reklam yönetim platformu Wask, 4 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı. Platformun abone sayısı 81 ülkede 2 bin 800’ü aştı.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 31 Ağustos 2021 Salı
AA + -

TUĞÇE ÖZKUŞ
 
Yapay zeka destekli yazılımı ile farklı platformlardaki reklamların tek bir yerden akıllı ve kolay bir şekilde yönetilmesini sağlayan Wask.co; yatırım almayı başaran BTM girişimlerinden biri. TechOne VC, Logo Ventures ve Albaraka Portföy Yönetimi’nin dahil olduğu yatırım turunda 4 milyon dolar değerleme üzerinden 500 bin dolar yatırım alan Wask, bu yatırım ile dünyanın en iyi dijital reklam yönetim platformu olma yolunda iddialı.
 
KULLANICI DOSTU PLATFORM
 
Kullanıcı dostu arayüzü ile kullanıcılarının Google, Youtube, Facebook ve Instagram gibi farklı kanallardaki reklamlarını tek bir platform üzerinden oluşturabilmesini sağlayan Wask, Oto Pilot, Akıllı Hedef Kitle Oluşturma, AdCreator gibi özellikleri ile reklam yönetimini akıllı hale getiriyor. Böylece kullanıcılarının reklamlarını sıfırdan oluşturmalarını, optimize etmelerini ve reklam kampanyalarından elde ettikleri verimi artırıyor.
 
Wask, geliştirilen WordPress ve Shopify entegrasyonları ile oluşturulan reklamların en doğru hedef kitleye ulaşması için ideal hedef kitleyi otomatik olarak belirliyor ve kullanıcılarına uçtan uca bir reklam yönetim platformu sunuyor. Platform, bu yatırım turu ile beraber tüm dijital reklam kanallarına entegre olarak, elde ettiği verilerle kullanıcılarına sektör bazlı çıktılar verip reklam kampanyalarını en verimli şekilde yönetmelerine olanak sağlayarak, bütçeleri optimize ediyor.
 
ABONE SAYISI 2.800’Ü AŞTI
 
Bir önceki yatırım turu ile global pazardaki büyümesine odaklanan Wask, bir yıl içerisinde ABD, Kanada, İngiltere, Fransa ve Almanya’nın başta olduğu 81 ülkeden 2 bin 800’den fazla abone kazandı.
 
Aylık ortalama yüzde 40 büyüyerek, aylık gelirini 30 bin doların üzerine çıkaran Wask, yeni yatırım turu ile agresif bir pazarlama çalışması gerçekleştirerek hedef ülkelerde abone kazanımını artırmayı hedefliyor. Wask ayrıca Google, Facebook, Youtube ve Instagram dışındaki diğer platformlarda da reklam verme süreçlerinin yönetimini gerçekleştirerek tüm dijital reklam kanallarına entegre olmayı planlıyor. Operasyonlarını ABD’den yöneten Wask, bir yıl sonunda aylık gelirini 100 bin doların üzerine çıkartarak dijital reklam yönetimi konusunda akla gelen ilk SaaS firmalarından biri olmayı hedefliyor.
 
KULLANICI SAYISI ARTIYOR
 
Wask kurucusu Ercan Pilcioğlu, “Dijital reklam veren kullanıcılarının sayısı her geçen gün hızla artıyor. Reklam verenler hem zamanlarını efektif kullanmak hem reklam kampanyalarını doğru şekilde yönetmek hem de bütçelerini en uygun şekilde değerlendirmek istiyorlar. Wask olarak dijital reklam verenlerin tüm reklam mecralarındaki reklam verme süreçlerinin tamamını kolaylıkla yönetebilecekleri ve otomatik çıktılar ile kampanya verimliliklerini artırabilecekleri dünyadaki en önemli dijital reklam yönetim platformu olmayı amaçlıyoruz” dedi.
 
BTM’Lİ GİRİŞİMCİLER HAFTAYI ÜÇ EĞİTİMLE TAMAMLADI
 
Yeni dönem girişimcilerine ‘merhaba’ diyen BTM’de geçen hafta üç eğitim gerçekleşti. Haftaya Mesut Şenel ile ‘Hangi Tür Şirketi Kurmalıyım?’ eğitimi ile başlayan girişimciler, şirket kurma, şirket türleri, unvan belirlemede dikkat edilecek hususlar gibi konularda bilgi aldı. Duygu Eren ile gerçekleşen ‘Stratejik Planlama ve Satış’ eğitiminde ise satışın önemi, pazarlama ile satış arasındaki farklar ve pazarlama kanalları hakkında bilgi verildi. Haftanın son eğitimi olan ‘Pazara Gidelim mi?’ eğitiminde ise Tarkan Selahiyye, müşteri kimdir, pazar araştırması, SWOT analizi gibi hususlarda girişimcileri bilgilendirdi.
 
BTM’DE YATIRIMLAR 500 MİLYON LİRAYA DAYANDI
 
BTM Genel Müdürü İbrahim Elbaşı, Wask’ın aldığı son yatırımla BTM girişimlerinin yatırım miktarının 500 milyon liraya dayandığını belirterek, şunları söyledi: “Pandemi dönemiyle birlikte birçok sektör zorluk yaşadı. Ancak girişimciler bu süreçteki fırsatları görerek girişimlerine odaklandı ve daha da çok çalışarak önemli başarılara imza attı. Bu süreçte özellikle girişimcilerimizden gelen yatırım haberleri çok fazla. En başından hayallerin gerçekleştiği ana kadar onların yanında olarak bu başarılara tanık olmak bizleri, son derece mutlu ediyor. Bu gelen son yatırımla birlikte BTM’li girişimcilerin aldıkları yatırım miktarı 500 milyon liraya yaklaştı. Umuyorum ki, ilerleyen günlerde ülkemizden daha nice başarılı girişimler çıkacak.”