İTO, uluslararası fuarlara yenilerini ekliyor

İTO, uluslararası fuarlara yenilerini ekliyor

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 24 Ocak 2022 Pazartesi
AA + -

İstanbul Ticaret Odası (İTO), Covid-19 salgını sebebiyle fiziki fuarlara ara verilmesine rağmen fuar çalışmalarına dijital fuarları da ekleyerek uluslararası alanda etkinliğini devam ettirdi.
 
Fiziki fuarların başlamasıyla birlikte marka fuarların Türkiye milli iştirak organizasyonu, İTO tarafından yürütüldü. Bu organizasyonlar, yeni yılda da yaklaşık 40 uluslararası fuar katılımı ile devam edecek. İTO, böylece üyelerin yeni pazarlara erişimi ve yerli ürünlerin dünyaya tanıtılması için firmalara önemli destek sağlayacak.
 
MİLLİ KATILIM İÇİN GÖRÜŞME
 
İstanbul Ticaret Odası, fuar takvimine sektörel yeni fuarları eklemek için çalışmalarını sürdürüyor. Bunlardan biri de İtalya’nın Floransa şehrinde her yıl düzenlenen hazır giyim sektöründe aksesuar, kumaş, moda endüstrisine ilişkin tüm trendlerin sergilendiği ve tasarımcıların bir araya geldiği Pitti Immagine Uomo Fuarı oldu. Fuar, 11-13 Ocak 2022 tarihleri arasında moda endüstrisine kapılarını açtı. Dünyaca ünlü markaların yer aldığı fuarı ziyaret eden İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Burhan Polat ve Servet Samsama, Pitti Immagine Uomo Fuarı CEO’su Rafaella Napoleona ile görüştü. Görüşmede, gelecek yıllarda fuarın Türkiye milli iştirak organizasyonunun İTO tarafından gerçekleştirilmesi konusu da gündeme geldi. İTO heyeti, ayrıca katılımcı standlarını ziyaret etti.