btmakademi.com ile Her yerden herkese eğitim fırsatı

Her alandan yenilikçi fikirleri işe dönüştürmek için çalışan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), Akademi Modülleri ile herkese koşulsuz eğitim desteği veriyor. Ağ kurma, startuplar için dijital okuryazarlık, finansal okuryazarlık gibi pek çok başlık online olarak ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunuluyor.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 18 Temmuz 2022 Pazartesi
AA + -

SEZEN SAVAŞAN
 
Yaş ve sektör ayrımı yapmaksızın girişimcilere tamamen ücretsiz bilgi desteği veren Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), şimdi de mekansız eğitim fırsatı sağlıyor. BTM, girişimcilerine verdiği imkanlar ve eğitimlerin yanı sıra, BTM Akademi ile de herkese açık eğitim modülleri sunuyor. BTM Girişimcilik ve Ticarileştirme Ofisi’nin çalışmaları doğrultusunda oluşturulan ve geliştirilen eğitim modülleri, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) projeleriyle finanse ediliyor.
 
İSME ÖZEL SERTİFİKA
 
BTM Akademi, girişimciler ve girişimcilik kültürünü öğrenmek isteyen kişiler için mesleki ve kişisel gelişimlerini destekleyen bir online eğitim platformu olarak faaliyet gösteriyor. Evden, işten, mobilden kısacası internetin olduğu her yerden erişilebilen BTM Akademi’de pek çok alanda e-eğitim modülleri bulunuyor. Bu modüllerde, hem Türkçe hem de İngilizce dillerinde farklı içerikler yer alıyor. Ücretsiz eğitim modülleri, online olarak sunuluyor ve eğitimleri tamamlamak için süre kısıtlaması bulunmuyor. Eğitimleri tamamlayan kişiler için ise isme özel sertifika hazırlanıyor.
 
13 FARKLI BAŞLIK
 
Online eğitim modülleri, herkesin erişimine açık olarak www.btmakademi.com adresi üzerinden kullanıcılara sunuluyor. Türkçe olarak; ağ kurma, iletişim becerileri, iş geliştirme, stratejik planlama, patent, marka, iş ve ürün geliştirme, startuplar için dijital okuryazarlık, yalın kanvas, iş planı oluşturma, pazar analiz yöntemleri, bilişim hukuku, yöneticiler için finansal okuryazarlık, küresel iş ve teknoloji trendleri konularında 10 eğitim modülü bulunuyor. İngilizce olarak ise sunum teknikleri, iletişim becerileri, yalın kanvas, iş planı oluşturma, iş geliştirme ve stratejik planlama konularında üç modül yer alıyor.
 
ÜYELİK ŞARTI YOK
 
Eğitimlerden ücretsiz fayda-lanabilmek için BTM üyesi olma şartı bulunmuyor. BTM üyelerinin yanı sıra her yaştan kullanıcının faydalanabileceği modüllere erişebilmek için btm.istanbul/online-egitim adresindeki formu doldurarak üye olmak yeterli. Formu dolduran kişilerin üyeliği bir hafta içerisinde tanımlanıyor ve kullanıcı, üyeliği tanımlandığı andan itibaren modüllere istediği zaman erişebiliyor. BTM üyelerine ise eğitim ve seminerler, mentor desteği, yatırımcı eşleştirmeleri, girişimcilerin yatırımcı karşısında sunum yaptığı demo günü etkinlikleri, İTO Meslek Komiteleri eşleştirmeleri, 7/24 ofis imkanı, birebir danışmanlık gibi imkanları tamamen ücretsiz sunuyor.
 
KULUÇKA BAŞVURULARI SÜRÜYOR
 
Eğitim modülleri ve çok daha fazlasından faydalanmak için bir fikriniz olmasa bile BTM Kamp’a başvurarak BTM’nin üyesi olabilir ve tüm imkanlarından ücretsiz faydalanabilirsiniz. BTM’nin girişimci olmak isteyen veya değer önerisi aşamasında olan yenilikçi fikrini iş modeline dönüştürüp girişimcilik ekosisteminde yer almak isteyen kişilere yönelik BTM Kamp programının yanı sıra her seviyeden girişime uygun üç farklı programı daha bulunuyor. Mevcut iş fikrini modelleyip ürüne dönüştürmüş girişimciler için Ön Kuluçka, ilk satışını yapmış girişimciler için Kuluçka ve yatırım almış girişimciler için ise Post Kuluçka programlarının başvuruları
25 Temmuz’a kadar açık. Detaylı bilgi almak ve BTM girişimcisi olmak için btm.istanbul adresini ziyaret edebilirsiniz.