100 öğrenciyle tanıtım

Giriş puanları ve doluluk oranları ile vakıf üniversiteleri arasında önemli bir yeri olan İstanbul Ticaret Üniversitesi, tercih maratonunda yerleşkelerinde tanıtım günleri düzenlerken, iki fuara da katıldı. Adaylara, TİCARET’i farklı bölümlerde eğitim gören 100 öğrenci tanıttı.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 08 Ağustos 2022 Pazartesi
AA + -

HAMİT KARDAŞ
 
Bu yıl 22’nci yılını geride bırakan İstanbul Ticaret Üniversitesi, üniversite adayları ve velilerin yoğun ilgisini çekmeye devam ediyor. Üniversitenin, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) açıklandığı 18 Temmuz 2022’de Sütlüce ve Küçükyalı Yerleşkelerinde başlattığı tanıtım günleri, tercih maratonunun sonlandığı 5 Ağustos 2022’ye kadar devam etti. TİCARET, aynı zamanda 22-24 Temmuz 2022 tarihlerinde düzenlenen Üniversite Tercih Fuarı ile 1-3 Ağustos 2022’de yapılan YÖK Sanal Fuarı’na da katıldı.
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstanbul’un önde gelen semtlerinden Sütlüce ve Küçükyalı’da konumlanan yerleşkelerinde bilimsel ve teknolojik gelişmelere paralel eğitimin yanı sıra kültür ve sanat faaliyetleri ile küresel ölçekte araştırma yapabilme imkânlarını bir arada bulunduruyor. Hem giriş puanları hem de doluluk oranları ile vakıf üniversiteleri arasında önemli bir yeri olan TİCARET, 2022 tanıtım günlerinde de yoğun ilgiyle karşılaştı.
 
İKİ YERLEŞKEDE MESAİ
 
Sütlüce ve Küçükyalı yerleşkelerinde YKS sonuçlarının açıklandığı 18 Temmuz tarihinden itibaren düzenlenen tanıtım günlerinde, Kurumsal İletişim Direktörlüğü çalışanları, üniversiteyi ziyaret eden aday öğrencilere ve ailelerine TİCARET hakkında bilgi verdi ve gelen soruları cevapladı. İki yerleşkede eş zamanlı düzenlenen tanıtım günleri, hafta sonları dahil her gün 09.00-18.00 saatleri arasında devam etti.
 
Tanıtım günlerinde bilgi almak için gelen adaylara ilgilendikleri bölümleri, üniversitenin o bölümünde halen okuyan TİCARET öğrencileri gezdirdi. Bu amaçla İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin farklı bölümlerinde eğitim gören 100 öğrenciden oluşan dev bir ekip kuruldu. İşletme Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ve İletişim Fakültesi için Sütlüce Yerleşkesi’ne gelen adaylar, tanıtım ekibi ve akademisyenlerden ilgilendikleri bölümle ilgili bilgi aldı. Adaylar daha sonra öğrencilerle birlikte bankacılık uygulama şubesi, mahkeme uygulama salonu, Borsa İstanbul Laboratuvarı, mac laboratuvarları, stüdyolar, uygulama atölyeleri, seminer salonu ve sınıfları gezdi.
 
Küçükyalı Yerleşkesi’ndeki Mühendislik Fakültesi ile Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin bölümlerine ilgi duyan adaylar da gerekli bilgileri öğrencilerden oluşan görevli tanıtım ekibi ve akademisyenlerden aldı. Öğrenciler, adaylara bu yerleşkede bulunan mühendislik ve mimarlık laboratuvarlarını gezdirdi.
 
KONTENJAN BEKLENTİSİ
 
Kaliteli eğitimi, uzman akademik kadrosu, öğrenim ücretleri, İTO destekli bursları ve indirimleri ile gerçek bir vakıf üniversitesi olan TİCARET, hem yerleşkelerindeki tanıtım günleri hem de katıldığı iki fuarda dikkat çekti. Tanıtım günleri, destek veren 100 öğrencinin yanısıra 100’ün üzerindeki akademisyen ve idari personelin katılımıyla sona erdi.
 
Adayların ve velilerin yerleşkelerdeki tanıtım günlerinden ve fuarlardaki TİCARET stantlarından memnun ayrıldığı gözlemlenirken, üniversitenin giriş puanlarının bu sene de yükselmesi ve kontenjanlarının dolması bekleniyor.
 
CANLI DESTEK HATTI
 
Üniversitenin bölümlerine ilgi duyan, ancak yerleşkelere gelemeyen adaylar ve veliler de unutulmadı. Dileyen adaylar, 444 0 413 no’lu telefonu arayarak üniversite hakkında merak ettikleri soruları sordu. Üniversitenin web sitesini ziyaret edenler de canlı destek hattı sayesinde sorularına anında cevap aldı.