Vitrindeki İş Kitapları

06.12.2019

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 06 Aralık 2019 Cuma
AA + -


İçimdeki lider

Kitapta liderlik, içimizdeki özü tanıyarak, ondan güç alarak başlayan bir süreç, bir keşif yolculuğu olarak anlatılıyor. İçimdeki lideri, her şeyin hızla tüketildiği günümüzde hiç tükenmeyecek hem kariyerinizin hem hayatınızın farklı dönemlerinde dönüp dönüp bakacağınız bir harita olarak anlatan yazar, “Liderliğin nerede başladığını, ne kadar size özel olduğunu anlamak, sadece kariyerinize değil hayatınıza da ışık tutacak” diyor.

Duygu Alptekin Gürsu
Mediacat Yayıncılık

Miras 
Kitapta, Tunus yolculuğunda Osmanlı’nın Afrika’daki mirasından alınan ilhamla tarihimize, ‘itibar yönetimi’ gözünden bakarak, vakıf sisteminden marka şehirlere, eğitimden sanata, türbe ve mezar taşlarından edebiyata uzanan yelpazede Osmanlı’nın itibarlı yaşam biçimine dair bir kesit sunuluyor.

Meltem Çiçek
Maltepe Üniversitesi Kitapları

Çin küresel güç olma sevdası
 Kitapta, Çin düşünce sisteminde Çin’in adı olan ‘Zhongguo’nun merkezi ülke, merkezi devlet gibi anlamlara geldiği belirtilerek, Çin’in Yeni İpek Yolu Projesi ile Türkistan’ı, Ortadoğu’yu, Balkanlar’ı önce ticari ağlarla birbirine bağlayacağını, sonra inşa ettiği ekonomik ve politik sistemle Avrasya’ya hakim olarak dünyaya hükmedeceği anlatılıyor.

Ferhat Kurban Tanrıdağlı
Çınaraltı Yayınları