Vitrindeki İş Kitapları

20.11.2020

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 23 Kasım 2020 Pazartesi
AA + -

AYKIRI ZEKÂNIN GÜCÜ
 
Bir inovasyon koçu olarak farklı sektörlerden yüzlerce firmaya hizmet vermiş olmak, onların neden belli bir seviyeyi aşamadıklarını da görme avantajı sağlıyor şüphesiz. İnovasyon koçluğu yapan yazar, gözleme dayalı notlarından oluşan kitabı hakkında şunları kaydediyor: “Çağrım, gelin inovasyonda geri kalışımızı güç birliği yaparak aşmanın yolunu birlikte arayalım ve firmaları uçuracak ne kadar aykırı zekâ, ne kadar kabına sığamayan ters düşünen beyin varsa onları bu kitapla birlikte ortaya çıkartalım. Ve siz inovasyona ilgi duyanlar, siz de bu kitapla inovasyonun renkli dünyasında aykırı bir yolculuğa çıkacağınıza emin olabilirsiniz.”
 
Salih Keskin
kitapyurdu.com

 
PAZARLAMA VE SATIŞ TEKNİĞİ
 
Yazara göre, satış danışmanı olarak müşterinizi inandırmak zorunda olduğunuz için teklif ettiğiniz ürünün değerine, temsil ettiğiniz firmanın üstünlüğüne ve kendi yeteneğinize, öncelikle sizin inanmanız gerekir. “Ne satıyorsanız satın, rüyaların ve tutkuların kalbindeki özelliği bulmanız gerekiyor. Tüketicilerinizi, hayalleri hakkında konuşmaları için cesaretlendirin. Eğer onları, sizin ürününüz ya da hizmetinizi aldıklarında hayallerinin gerçekleşeceğine ikna ederseniz, satın alma süreci çok kolaylaşacaktır.”
 
Haluk Öztekin
Dorlion Yayınevi
 

 

 

HALKA AÇIK ANONİM ORTAKLIKLARDA MALVARLIĞI TASARRUFU
 
Bu çalışmada, söz konusu önemli nitelikteki işlemlerden yalnızca, SerPK m. 23/1 (b) hükmünde düzenleme altına alınan, ‘halka açık ortaklıkların, malvarlığının tümünü veya önemli bir bölümünü devretmesi veya kiraya vermesi veya malvarlığının tümü veya önemli bir bölümü üzerinde ayni hak tesis etmesi’ işlemleri ve önemli işlemlerde karar alma ve ayrılma hakkının kullanılması ele alınıyor.
 
Ahmet Yasin Bölücek
On İki Levha Yayıncılık