Vitrindeki İş Kitapları

25.12.2020

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 29 Aralık 2020 Salı
AA + -

GÖRÜNMEYENİ SATMAK

Hizmet ve ürün pazarlaması arasındaki farkın vurgulandığı kitapta, hizmet satın almak isteyen müşterin düşünce tarzı ve hizmet sektörünün işleyişi inceleniyor. Hizmet sektörü geniş bir çerçevede tanımlanarak, pazarlamada bile satışa sürülenin, ürünün ötesinde bir insan ilişkisi, bir beklenti, bir duygu olduğuna da dikkat çekiliyor. Bebek bakıcısı Kate’den Federal Express’e kadar çok farklı hacim ve konulardaki işlerden örnekler veriliyor.

Harry Beckwith
Optimist Yayınları

TİCARET HUKUKU UYGULAMALARI

Kitapta, Ticaret Hukuku’nun Ticari İşletme Hukuku, Şirketler Hukuku, Kıymetli Evrak Hukuku, Sigorta Hukuku, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku alanlarına yaygın ve güncel mevzuata göre çözümlü olaylar, karar incelemelerinin yanında araştırma ve çalışma gerektiren çözülecek olaylar ile güncel Yargıtay kararlarına yer veriliyor. Anılan nitelikleri itibarıyla kitabın, hukukçulara ve özellikle uygulamacılara faydalı olacağı düşünülüyor.

Kolektif
Seçkin Yayıncılık

VİOP’ta vadeli işlemler

Kitabın ilk bölümünde, okurun ‘vadeli işlem kontratları’na ilişkin genel bilgisinin tamamlanması; ikinci bölümünde adım adım kendi bilgisayarında uygulayarak vadeli işlem kültürünü tamamlaması hedefleniyor. Üçüncü bölümü ise yatırım  araçlarının kod ve özelliklerinden sözlüğe kadar oldukça geniş bir başvuru kaynağı niteliğinde. Kitap, VİOP’ta vadeli işlem sözleşmelerini bilgisayarda uygulayarak öğrenmek için gerekli bilgileri barındırıyor.

Adil Altaş
Scala Yayıncılık