Vitrindeki İş Kitapları

08.01.2021

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 13 Ocak 2021 Çarşamba
AA + -

İŞ DÜNYASINDA SUNUM SANATI

Yazar, kitapta kendi yöntemini, hazırlıklarını ve uzmanlık bilgilerini okuyucuyla paylaşıyor, bir profesyonel gibi sunum yapmaya rehberlik ediyor. Bir kurumsal psikolog, sunucu ve iş danışmanı olan Tiffany Poeppelman, bu kitabı, “Sadece bir sunumu nasıl oluşturacağınızla değil, karşınızdaki izleyici kitlesine bir mesajı nasıl başarıyla aktarabileceğinizle ilgili parlak ipuçları veriyor” diyerek tanıtıyor.

Emma Ledden
İş Bankası Kültür Yayınları

100 SORUDA TAKYİDAT

İpotek, borç alanın ödeme teminatı olarak tesis edilen ve hukuk düzeni tarafından alacaklıyı güvence altına alan bir imkânı ifade eder. Ancak, bu imkânın tam anlamı ile verimli bir şekilde kullanılabilmesi, hem hukuki hem de fiili olarak gerçek teminat teşkil edebilecek ipoteklerin tesis edilmesine bağlıdır. Bu çalışmada, ipotek konusu taşınmazın hukuken tam bir güvence teşkil edebilmesi kapsamında çeşitli takyidat örnekleriyle izah ediliyor.

Süleyman Kandemir
Seçkin Yayıncılık

GENETİK 101

Bu kitap, DNA’nın yapısını, antibiyotik direncini, bakteri ve virüsleri öğrenmek isteyenler içindir. Genetik yapımız kim olduğumuzu büyük ölçüde belirler. Biz de bunu çocuklarımıza miras bırakırız. Göz rengimizden boyumuza, hangi hastalıklara yakalanma riskimiz olduğundan kaç yıl yaşayacağımıza kadar pek çok şey bu belirlemede mevcut. Kısacası bu kitapta, DNA’nın yapısı ve işleyişinden gen aktarımına, genetik bilimindeki son yeniliklerden ütopik bir dünyanın kapılarını aralayan deneylere kadar merak edilen konulara yer veriliyor.

Beth Skwarecki
Say Yayınları