Vitrindeki İş Kitapları

15.01.2021

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 18 Ocak 2021 Pazartesi
AA + -

VİRAL PAZARLAMA
 
Pazarlamada, dijital dünyanın yeni kuralları ve bedava reklam fırsatları oldukça kışkırtıcıdır. Beş farklı veri seti, yaklaşık bin video ve dokuz ayrı araştırma kullanılarak Ehrenberg-Bass Pazarlama Bilimi Enstitüsü’nden büyük bir araştırmacı ekibiyle hazırlanan bu kitap, alıcı davranışı ve reklamcılıkla ilgili eski bilimsel kuralların sosyal medya için de halen geçerli olduğunu söylüyor. Nelson-Field’ın araştırması, markaların ve satın alma davranışının ardındaki bilime dayanıyor.
 
Karen Nelson
Field / The Kitap
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


CEVAPLAR ŞİRKETİN İÇİNDE
 
Yazar bu eserde, aile şirketlerinin yapısını ele alıyor. Profesyonel olarak iki yıl dışarıda çalıştıktan sonra aile şirketindeki yönetici yetiştirme programına davet edilen bir aile bireyi olarak, şirketi ve şirketteki kültürü iyileştirme çalışmasına yer veriyor. Hâlâ çalışmakta olduğu grup şirketlerine adım attığı ilk günden beri ne hatalar yaptığını, karşılaştığı problemleri nasıl çözdüğünü ve bu süreçte yaşadıklarını samimiyetle anlatıyor.
 
Feyyaz Ünal
Elma Yayınevi
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


OSMANLI AKDENİZİ
 
Osmanlı donanmasının gücü ve deniz politikalarının etkisi, 16. yüzyılın başlarından itibaren onu, Akdeniz dünyasının en önemli devleti konumuna getirdi. Ancak Akdeniz’e şimdiye kadar Osmanlı tarafından bakılmadı. Bu, 16. yüzyıla ilişkin bütün Akdeniz çalışmalarında, “Doğu’ya doğru büyük bir boşluk” bulunduğunu belirten Fernand Braudel’in de vurguladığı bir eksikliktir.
15-18. yüzyıllarda Akdeniz ve bağlantılı denizlerde hükümranlık mücadelesine başlayarak kural ve düzen koyucu bir imparatorluk olan Osmanlı’nın denizlerdeki serüvenini gün yüzüne çıkaran bu eser, bir başvuru kaynağı mahiyetindedir.
 
İdris Bostan
Küre Yayınları