Vitrindeki İş Kitapları

29.01.2021

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 01 Şubat 2021 Pazartesi
AA + -

GAYRİMENKUL REHBERİ
 
Gayrimenkulün tapuya tescili ile başlayan rehberde, irtifak hakkı, tapu sicili ve tescil işlemleri, kat mülkiyeti-kat irtifakı farkları, kat mülkiyetinden kaynaklanan uyuşmazlıklar, arsa payı düzeltme davası, yapı ruhsatı, yapı kullanma izin belgesi, iskân, kamulaştırma, kentsel dönüşüm konuları anlatılıyor. Kitabın sonunda Kat Mülkiyeti Kanunu da yer alıyor. Okuyucunun kafasında soru işareti yaratan hususlara kitapta açıklık getiriliyor.

Müslüm Akıncı / Seçkin Yayıncılık
 
 

 

 

 

 

 


LİMİTED ŞİRKETLERDE ÇIKMA VE ÇIKARILMA
 
Kitap, dört bölümden oluşuyor. Birinci bölümde, limited şirket ve ortaklık sıfatı hakkında genel açıklamalar, ortağın hak ve yükümlülükleri ile ortaklık sıfatını sona erdiren haller inceleniyor. İkinci bölümde çıkma halleri, üçüncü bölümde ise çıkarılma halleri ele alınıyor. Dördüncü bölümde de çıkma ve çıkarılmanın sonuçları, iç ve dış etkileri, ortaklık sıfatının sona ermesi ile hak ve yükümlülüklerin akıbeti ve ayrılma akçesi konuları işleniyor.
 
Tuğba Özdoğan Daloğlu / On İki Levha Yayıncılık
 
 


MESLEK OLARAK OPSİYON İŞLEMLERİ
 
Vadeli piyasalarda çabaların çok defa yetersiz kaldığı ve işlemlerin kolayca ciddi kayıplara yol açtığı biliniyor. Kitapta daha çok ekonomik veri açıklamalarının öncesinde strese neden olmayacak, riski düşük ve tanımlı profesyonel tasarımlara ağırlık veriliyor.
 
Ateşan Aybars / Scala Yayıncılık