Vitrindeki İş Kitapları

26.02.2021

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2021 Pazartesi
AA + -

MAĞAZACILIK
 
Kitapta, mağazacılığa ilişkin şu konular yer alıyor: Satıştan yönetime tüm kadrolar için mükemmel hizmet ve etkili satışın yolları, hazır giyim, gıda, gıda dışı, kategori mağazacılığı ve yeme içme sektörü için örnek satış ve hizmet diyalogları, e-ticaretin mağazacılığa etkileri, kötü hizmetin verdiği zararların boyutları, 35 yılı aşkın mağazacılık deneyimiyle pratik öneriler, ilk karşılaşma anında satışı garantiye almanın yolları, ürünün faydalarını sunmaya örnekler, mağazacılıkta satışı gerçekleştiren soru örnekleri, ürünü denetlemenin pratik yolları, müşterilerin sık rastlanan itirazlarına cevap örnekleri, satışta doğru beden dili, başarılı mağazacıların özellikleri.
 
Suat Soysal
Remzi Kitabevi
 
 
TAHKİM VE UYGULANACAK HUKUK 
 
Milletlerarası tahkimde uygulanacak hukuk konusu, alanında en tartışmalı konulardan biridir. Uyuşmazlığın esasına uygulanacak hukuk, tahkim anlaşmasına uygulanacak hukuk veya tahkim usulüne uygulanacak hukuk gibi farklı alanlarda ortaya çıkabilir. Milletlerarası tahkimde uygulanacak hukuk konusu, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İstanbul Tahkim Merkezi’nin birlikte düzenledikleri bir sempozyumda ele alındı. Sempozyumda sunulan tebliğler bu yayın ile akademisyenler ve uygulamacılara ulaştırılıyor.
 
Berk Demirkol
On İki Levha Yayıncılık
 
 
COVİD-19 DÖNEMİNDE YÖNETİM VE GİRİŞİMCİLİK
 
Kitapta, işletme faaliyetlerini ve stratejilerini, örgütsel süreçleri ve girişimcilik faaliyetlerini salgınla birlikte yeni ortaya çıkan koşullara nasıl adapte edebilecekleri konusunda girişimcilere ve işletme yöneticilerine önemli bilgiler veriliyor. Kitap; Covid-19 Döneminde Ekonomi ve İşletme Yönetimi, İşletmelerde Stratejik Yönetim, İşletmelerde Örgüt Yönetimi, İşletmelerde Bilgi Yönetimi ve Girişimcilik olmak üzere 5 ana bölümden oluşuyor. İşletmelerin geliştirdiği başarılı stratejik uygulama örneklerine de kitapta yer veriliyor.
 
Duygu Hıdıroğlu
Nobel Bilimsel Eserler