Vitrindeki İş Kitapları

26.03.2021

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 29 Mart 2021 Pazartesi
AA + -

COVİD-19 EKSENİNDE EKONOMİK VE SOSYAL DÖNÜŞÜ
 
Ulusal ve küresel ölçekte etkileri artarak devam eden Covid-19 salgınının neden olduğu ekonomik ve sosyal dönüşümün bilimsel bir zeminde analiz edilmesi, bu çalışmanın gerekçesini oluşturuyor. Farklı üniversitelerden değerli akademisyenlerin ve her biri konusunda uzman yazarların katılımıyla hazırlanan kitap, bilinmezliğin arttığı, öngörülebilirliğin azaldığı pandemi sürecinde küresel salgını çok boyutlu olarak değerlendirmek amacıyla kaleme alındı.
 
Kolektif / Nobel Akademik Yayıncılık
 
ARABULUCULUK MODELLERİ
 
Kitap, her biri ayrı ayrı makalelerden meydana gelen ve dünyada birçok ülkede yerleşip uygulama alanı bulan arabuluculuk modellerini Türk hukukuna tanıtmayı amaçlıyor. Arabuluculuk yapan hukukçulara da bu konuda farklı bakış açıları kazandırmayı hedefliyor.
 
Seda Özmumcu / On İki Levha Yayıncılık
 
TEKNOPARK ETKİNLİK PERFORMANS ENDEKSİ
 
Teknoparklar; üniversite ve sanayinin aynı çatı altında buluşup, aynı amaca hizmet etmek için bir araya geldikleri, ekip oldukları, birlikte sorguladıkları, birlikte ürettikleri, birlikte geliştikleri yapılardır. Kitapta; teknopark etkinliğini incelemede sadece finansal yapının değil, yönetim, işbirliği, Ar-Ge, fikri mülkiyet, ithalat-ihracat gibi başlıkların da hayati önem taşıdığı belirtiliyor.
 
Serap Tepe / Akademisyen Kitabevi